Deň po útoku v Londýne, razia v Birminghame

Deň po útoku v Londýne, razia v Birminghame

BIRMINGHAM / Britská polícia vo štvrtok vykonala raziu v Birminghame. Stalo sa tak deň po teroristickom útoku v Londýne. Záťah s týmto činom podľa informácií televízie SkyNews súvisí, hoci to úrady oficiálne nepotvrdili. BBC v noci na štvrtok uviedla, že je možné, že útočník si v Birminghame vypožičal auto.

Niekoľko ľudí bolo v noci na štvrtok zadržaných pri policajnej akcii v anglickom meste Birmingham. Záťah v jednom z obytných domov súvisel so stredajším útokom v blízkosti sídla britského parlamentu v Londýne, informoval redaktor spravodajskej televízie Sky News s odvolaním sa na nemenovaný zdroj.

Metropolitná polícia sa k zásahu odmietla vyjadriť s tým, že nekomentuje operatívne záležitosti. Podľa agentúry PA, odvolávajúcej sa na očitého svedka, boli zadržané tri osoby. Jedna z nich pochádzala z Londýna. Stanica Sky News informovala, že polícia pred záťahom uzatvorila okolité ulice. Neskôr ich opäť sprístupnila, ale policajti zostali na mieste zásahu.

Útočník, ktorého polícia zabila, v stredu na moste pri britskom parlamente narazil do davu a potom nožom napadol hliadkujúceho policajta pri sídle zákonodarného zboru. Pri čine zahynuli štyria ľudia vrátane policajtov Keitha Palmera, ďalších 40 ľudí utrpelo zranenia. Situáciu stále sledujeme ONLINE.

Reportáž z Birmingamu pripravil spolupracovník TV JOJ Peter Mikitič.

Zdroj: noviny.sk/ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:05 Americký prezident
14:40 Pravá blondínka
16:45 Začarovaní
13:05 Opica z reklamy
14:50 12 podmienok dedičstva
17:15 Áno, šéfe! USA IV.
13:00 Keď je pečenie umenie III.
14:15 ZÁCHRANÁRI
15:10 ZÁCHRANÁRI
13:35 Viking Vicky
13:50 Volám sa Caillou V.
14:10 Medzi nami zvieratkami
12:15 Životy svatých 1/2
14:05 Příšerky pod hladinou
15:45 Diana