V školskej učebnici nájdu deti návod, ako udusiť mačiatka v škatuli

V školskej učebnici nájdu deti návod, ako udusiť mačiatka v škatuli

DILLÍ / Nechce sa až veriť, aký návod na použitie sa dostal do rúk istej skupine detí. Nachádza sa v jednej z učebníc a nabáda detí k tomu, aby vložili do škatule mačiatko, následne ju zavreli a čakali na to, až mláďa prestane dýchať. Okamžite sa ozvali ochrancovia zvierat a žiadali jej stiahnutie. Vydavateľ medzitým prisľúbil, že tento návod sa už v ďalšom vydaní nachádzať nebude.

Deti rady experimentujú. V spomínanej indickej učebnici sa ale konkrétne píše, že deti by mali "vložiť mačiatko do škatule, následne ju zavrieť a po nejakom čase opäť otvoriť. Čo vidíte? Mačiatko nemalo prístup ku kyslíku, a tak zomrelo," uvádza sa v návode.

Školské učebnice v Indii mnohí často kritizujú, taktiež pre hrubé pravopisné chyby a nielen pre kontroverzný obsah, upozornila agentúra AFP. "Je to možno hlúposť, ale navrhovaním takéhoto experimentu sú v hre životy zvierat i detí," ozvala sa hovorkyňa indickej federácie organizácií na ochranu zvierat. Zatiaľ nie je známe, či už nejaké dieťa uvedený experiment skúšalo. 

Zdroj: noviny.sk/ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:30 Dcéra čarodejnice: Hadí dar
12:35 Anjel strážny
14:25 Víchor
09:25 Jastrabia žena
12:00 Honba za drahokamom
14:30 Nožnicovoruký Edward
10:45 Nákupné maniačky
11:55 UHÁDNI MÔJ VEK
12:50 Vražedné čísla VI.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
09:30 Kincsem
11:40 Skoro dospělá
13:20 On je fakt boží!