Jasno
-3°
Bratislava
Vanda
7.2.2023
Muž spadol s bagrom do bažiny, zachránila ho joga
Zdielať na
Zahraničie

Muž spadol s bagrom do bažiny, zachránila ho joga

CHARLOTTE BAY / Istý Daniel Miller z austrálskeho mestečka Charlotte Bay strávil niekoľko hodín uviaznutý v kabíne minibagra, ktorý sa zosunul do jazierka, pričom 45-ročný muž musel krkolomne prehnúť chrbát, aby mal nos nad hladinou a neudusil sa.

Miller pracoval v utorok s minibagrom na svojom odľahlom pozemku, keď sa okraj jazierka pod hmotnosťou stroja zosunul a trojtonový bager sa prevrátil do bahnitej vody. Miller zostal uviaznutý v kabíne, a aby sa neutopil, musel zaujať jogínsku polohu. "Nemohol som sa z kabíny vyslobodiť, a tak som musel použiť ruky, aby som udržal hlavu nad hladinou. Myslím, že je to poloha kobry. Nie som jogín, ale myslím, že môžem povedať, že joga mi zachránila život. A tiež vôľa žiť," uviedol Miller, ktorého nakoniec začul sused z 500 metrov vzdialeného pozemku.

Ten zavolal hasičov, ktorí najprv z jazierka odčerpali časť vody a potom uviaznutého muža vytiahli von. Podľa záchranárov strávil Miller v jazierku dve hodiny, jeho manželka Saimaa však neskôr na sociálnej sieti Facebook napísala, že to bolo až päť hodín. Mierne podchladeného muža po vyslobodení previezli vrtuľníkom do nemocnice v neďalekom Newcastli, kde ho ošetrili. 

Súvisiace články

Najčítanejšie