Skoro jasno
-2°
Bratislava
Vratko
29.11.2023
Lietadlo s kandidátom na viceprezidenta zišlo z dráhy, newyorské letisko uzavreli
Zdielať na

Lietadlo s kandidátom na viceprezidenta zišlo z dráhy, newyorské letisko uzavreli

New YORK - Americké úrady uzavreli až do odvolania newyorské letisko LaGuardia po tom, ako tam vo štvrtok v nepriaznivom počasí zišlo pri pristávaní z dráhy lietadlo, na ktorého palube bol aj republikánsky kandidát na viceprezidenta USA Mike Pence. Pri incidente sa nikto nezranil, informovala agentúra AP.

Pence po nehode novinárom povedal, že nikto z cestujúcich neutrpel zranenia. "Na predných oknách vidno blato," uviedol ešte na palube lietadla Pence, pričom dodal, že všetci vrátane neho "sú v poriadku".

"Som nesmierne šťastný, že všetci z nášho lietadla sú v poriadku. Moja veľká vďaka patrí záchranárom a mnohým ľuďom, ktorí sa o nás báli a modlili sa za nás. Zajtra pokračujeme (v kampani)", napísal neskôr na Twitteri republikánsky kandidát na viceprezidenta.

Tvrdý pristávací manéver

Lietadlo s Penceom na palube po dramatickom približovacom manévri tvrdo dosadlo na pristávaciu dráhu a piloti začali prudko brzdiť, v dôsledku čoho bolo v kabíne cítiť zápach spálenej gumy. Stroj sa zastavil až na trávnatej ploche vedľa dráhy.

Hovorca Penceovej kampane Marc Loetter uviedol, že republikánsky kandidát na viceprezidenta zmeškal podujatie, ktorého sa mal v New Yorku zúčastniť, a z letiska odišiel priamo do hotela.

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie správy