Jasno
27°
Bratislava
Cyprián
27.9.2023
Organizované tlupy na Silvestra v Kolíne obťažovali alebo okradli desiatky žien
Zdielať na

Organizované tlupy na Silvestra v Kolíne obťažovali alebo okradli desiatky žien

Berlín - Primátorka nemeckého mesta Kolín nad Rýnom si predvolala predstaviteľov tamojšej polície v súvislosti so silvestrovským incidentom, keď 80 žien nahlásilo sexuálne obťažovanie a lúpežné prepadnutie. Rozsah útokov šokoval krajinu, informovala dnes stanica BBC. Členovia nemeckej vlády v utorok tento incident odsúdili.

K útokom na ženy došlo v okolí kolínskej hlavnej železničnej stanice a slávnej katedrály, pričom do nich bolo zapletených zhruba 1000 opitých a agresívnych mužov. Šéf kolínskej polície Wolfgang Albers to označil za "celkom novú dimenziu zločinu". Podľa neho boli páchatelia arabského a severoafrického výzoru.

Úrady dostali najmenej jedno obvinenie zo znásilnenia. Napriek tomu, že v daných lokalitách boli rozmiestnené policajné hliadky, nedokázali v dave ľudí identifikovať útočníkov. Primátorka Henriette Rekerová uviedla, že útoky boli "obludné". "Nesmieme dopustiť, aby sa z toho miesta stala oblasť bez zákona," dodala.

Päťčlenné skupiny

Z výpovedí obetí vyplýva, že muži operovali v malých, asi päťčlenných skupinách, ktoré si vyhliadli určité ženy a následne ich obkľúčili so zámerom sexuálneho útoku a odcudzenia osobných vecí, informuje agentúra DPA. Polícia očakáva, že v nasledujúcich dňoch sa prihlásia ďalšie obete útokov.
Na mieste v piatok zadržali päť osôb, policajné vyšetrovanie pokračuje.

K podobným útokom na ženy došlo aj v severonemeckom Hamburgu. Incidenty nahrávajú obavám ohľadom bezprecedentného masového prílevu migrantov z Blízkeho východu, ktorému čelí Nemecko.

Organizované tlupy okradli a obťažovali ženy v Kolíne, pozrite si reportáž:

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie správy