Zatiahnuté
Bratislava
Veronika
4.2.2023
Migranti v Srbsku prerazili plot, narazili na ťažkoodencov
Zdielať na
Zahraničie

Migranti v Srbsku prerazili plot, narazili na ťažkoodencov

Zdroj: SITA

RÖSZKE, HORGOŠ / Maďarská polícia dnes použila slzný plyn a vodné delá proti stovkám migrantov, ktoré prenikli cez plot z ostatného drôtu na hranici so Srbskom a snažili sa dostať do Maďarska. Počas potýčiek bolo zranených dvadsať maďarských policajtov a dve deti. Budapešť žiada Belehrad, aby zakročil proti agresívnym migrantom útočiacim na maďarskú hranicu. Srbsko kvôli maďarskej policajnej akcii na hranici vyjadrilo ostrý protest.

Maďarskí policajti dav utečencov, ktorá na nich hádzali plastové fľaše, zastavili. Do čela davu sa postavilo niekoľko žien, ktoré nad hlavou držali bábätká a malé deti, čím sa podľa agentúry AP snažili vzbudiť u policajtov súcit. Tí ale nikoho do Maďarska nepustili.

Desiatkami ľuďom sa ale podarilo zbúrať mrežu na železničnej trati vedúcej do Srbska a prenikli na maďarské územie. Policajti po nich hádzali slzné granáty. Utečenci zapálili pneumatiky a miesto sa zahalilo do hustého čierneho dymu. Situáciu monitorovali vrtuľníky maďarskej polície a armády.

"Doteraz sa zranilo 20 policajtov a sanitky odviezli do nemocnice dve deti, ktoré utrpeli zranenia potom, čo ich utečenci prehodili cez plot," uviedol bezpečnostný poradca maďarského premiéra György Bakond.

"Plot určite obnovíme a posilníme a bezpečnosť Maďarska budeme chrániť všetky legitímne prostriedky," dodal. 

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie