Prísne kontroly zamerané na nelegálnych migrantov. Na hraniciach sa tvoria kolóny

Prísne kontroly zamerané na nelegálnych migrantov. Na hraniciach sa tvoria kolóny

VIEDEŇ/BUDAPEŠŤ / Po tragických udalostiach z minulého týždňa v našom pohraničí, prišli razantné kroky. Tak, ako už ministerstvo vnútra Rakúska avizovalo, začali sa prísnejšie kontroly vozidiel a nielen malých dodávok, ale aj nákladiakov, ktoré môžu patriť prevádzačským gangom.

Na diaľničnom prepojení medzi Maďarskom a Rakúskom tvoria nákladné autá niekoľko kilometrové kolóny.

Na cestách v našom pohraničí, výrazné obmedzenia ani nárazové policajné kontroly vidno Vo vnútrozemí ale bola  pondelok situácia iná.

"Posilnili sme kontroly. Nejde však o sprísnenie hraničných kontrol. Týka sa to najmä priľahlých častí blízko hranice. Najmä ide o hlavné ťahy v okolí Niickelsdorfu," informoval hovorca polície v rakúskom Burgenlande Helmut Marban.

Obmedzenia v doprave

Tieto kontroly znamenali obmedzenia v doprave. Denne len po diaľnici A4 v smere Budapešť Viedeň prejde tritisíc nákladných áut.

"Od nedeľného večera až do pondelku večera sme zadržali 200 utečencov, ktorých sme umiestnili v našich utečeneckých táboroch. Zároveň sa nám podarilo zatknúť päť prevádzačov," dodal Marban.

Máme to pod kontrolou

Podobné opatrenia, aj keď nie v takom rozsahu, prijala aj naša polícia. Zatiaľ je to podľa slov ministra vnútra pod kontrolou.  

"Pripravovali sme sa na to už cez víkend. Pravidelne prijímame silnejšie opatrenia, ktoré meníme podľa aktuálnej situácie," potvrdil minister vnútra Robert Kaliňák.

Z niektorých záberov z kontrol až mrazí. Policajti nikdy nevedia, čo ich po otvorení návesov, či prívesov kamiónov vnútri čaká.

Po minulotýždňovej tragédii je zrejmá spolupatričnosť. Nie je nič výnimočné vidieť rakúskeho policajta s dieťaťom utečenca na rukách.

Pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:20 Áno, šéfe USA II.
19:35 Profesionáli II.
20:25 Deň po tom
18:00 Súdna sieň
19:00 Súdna sieň
20:10 9-1-1 III.
18:25 Ruby z dúhy I.
18:40 Požiarnik Sam X.
18:50 Arthur a Minimojovia
18:10 Kapitán Trueno a Svatý Grál
20:15 Martin a Venuše
22:05 Bitva o Moskvu