Zatiahnuté
Bratislava
Mikuláš
6.12.2023
Ruskí poslanci chcú zakázať aj sobáše transsexuálov
Zdielať na

Ruskí poslanci chcú zakázať aj sobáše transsexuálov

MOSKVA / Ruskí zákonodarcovia predstavili nový návrh zákona v utorok. Zakazujú v ňom sobáše transsexuálov a partnerov rovnakého pohlavia.

Manželstvo rovnakých pohlaví je v Rusku už nelegálne, ale teraz chcú zákonodarcovia urobiť opatrenia, aby zaplátali byrokratickú medzeru, ktorá dovolila Irine Šumilovej a Alyone Fursovej uzavrieť manželstvo ešte vlani v novembri.

Šumilová, ktorá je transsexuálnou ženou, je ale stále mužom podľa jej pasu. Ich svadba obletela svet a titulky v médiách nahnevali konzervatívnych politikov, píše server BuzzFeed News.

Tradičné hodnoty

Návrh zákona navrhujú najmä traja členovia parlamentu - Alexej Zhuravlyov, Dmitrij Gorovtsov a Anatloy Grešnevikov - ktorí tvrdia, že opatrenie je nevyhnuté na ochranu takzvanných tradičných hodnôt rodiny.

"Registrácia manželstiev medzi takýmito jednotlivcami povedie k legalizácii manželstiev osôb rovnakého pohlavia, čo v Rusku nie je povolené," hovorí memorandum k návrhu zákona.

Opatrovníctvo detí

V roku 2013 predstavil Zhuravlev návrh zákona, ktorým by zbavil rodičov s "netradičnou sexuálnou orientáciou" opatrovníctva ich detí. Návrh bol neskôr stiahnutý.

Návrh zákona bude musieť prejsť troma čítaniami v ruskom parlamente. Následne poputuje k prezidentovi Vladimirovi Putinovi na podpis.

V Anglicku skončili slovenské deti v rodine homosexuálov, pozrite si reportáž:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy