Z Ruska prešla na Ukrajnu kolóna tankov a autá s vojakmi

Z Ruska prešla na Ukrajnu kolóna tankov a autá s vojakmi Zdroj: SITA
KYJEV / Hranicu medzi Ruskom a východnou Ukrajinou prešla vo štvrtok kolóna s 32 tankami, 16 húfnicovými systémami a tridsiatimi nákladnými vozmi s muníciou a bojovníkmi. Podľa agentúry Reuters to v piatok uviedla ukrajinská armáda.

"Rozmiestňovanie vojenského vybavenia a ruských vojakov na frontových líniách pokračuje," uviedol ukrajinský armádny hovorca Andrij Lysenko. Ten podľa agentúry AFP taktiež uviedol, že napriek kľudu zbraní, boje na východe krajiny pokračujú a že za posledných 24 hodín padlo päť ukrajinských vojakov a ďalších šestnásť sa zranilo.

Kanada vyzvala Rusko

Už vo štvrtok Kanada vyzvala Rusko, aby sa vyvarovalo provokáciám a dodržovalo dohodu z Minska, ktorá má pomôcť stabilizovať situáciu na východnej Ukrajine, kde sú rozsiahle oblasti pod kontrolou proruských rebelov.

Kanada v tejto súvislosti uviedla, že je znepokojená správami o pohybe ruských vojsk v blízkosti ukrajinských hraníc. Proti kanadskému prehláseniu sa ohradilo ruské ministerstvo obrany s tým, že Ottawa reagovala na nepodložené informácie.

Na východe Ukrajiny platí na základe dohody z Minsku kľud zbraní, ktorý je ale neustále porušovaný. Z bojových operácií sa armáda aj rebelovi navzájom obviňujú.

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
12:30 Top star
10:35 Králi zrubov
11:50 Profesionáli III.
12:45 Zlato v garáži IV.
10:00 Klan - V dobrom aj v zlom
11:30 Nákupné maniačky
13:00 Skutočné príbehy
11:15 Arthur a Minimojovia
11:40 Matematické príšerky II.
12:05 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
10:10 Nádech pro lásku
12:20 Cesta za králem trollů
14:10 Všechno musí pryč