Z Ruska prešla na Ukrajnu kolóna tankov a autá s vojakmi

Z Ruska prešla na Ukrajnu kolóna tankov a autá s vojakmi Zdroj: SITA
KYJEV / Hranicu medzi Ruskom a východnou Ukrajinou prešla vo štvrtok kolóna s 32 tankami, 16 húfnicovými systémami a tridsiatimi nákladnými vozmi s muníciou a bojovníkmi. Podľa agentúry Reuters to v piatok uviedla ukrajinská armáda.

"Rozmiestňovanie vojenského vybavenia a ruských vojakov na frontových líniách pokračuje," uviedol ukrajinský armádny hovorca Andrij Lysenko. Ten podľa agentúry AFP taktiež uviedol, že napriek kľudu zbraní, boje na východe krajiny pokračujú a že za posledných 24 hodín padlo päť ukrajinských vojakov a ďalších šestnásť sa zranilo.

Kanada vyzvala Rusko

Už vo štvrtok Kanada vyzvala Rusko, aby sa vyvarovalo provokáciám a dodržovalo dohodu z Minska, ktorá má pomôcť stabilizovať situáciu na východnej Ukrajine, kde sú rozsiahle oblasti pod kontrolou proruských rebelov.

Kanada v tejto súvislosti uviedla, že je znepokojená správami o pohybe ruských vojsk v blízkosti ukrajinských hraníc. Proti kanadskému prehláseniu sa ohradilo ruské ministerstvo obrany s tým, že Ottawa reagovala na nepodložené informácie.

Na východe Ukrajiny platí na základe dohody z Minsku kľud zbraní, ktorý je ale neustále porušovaný. Z bojových operácií sa armáda aj rebelovi navzájom obviňujú.

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
09:50 Policajti v akcii
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:10 Pošli ďalej
09:00 Zlato v garáži III.
07:15 Prvé oddelenie II.
07:55 Záchranári
09:00 Klan - V dobrom aj v zlom
07:30 Tom Gates
07:45 Malí fidlikanti
08:05 Garfield II.
06:45 Zrodila se Astrid
08:55 Psí veličenstvo
10:30 Tom Sawyer