Ruská špiónka verbuje vojakov a organizuje protesty na Ukrajine

Ruská špiónka verbuje vojakov a organizuje protesty na Ukrajine

MOSKVA/KYJEV / Podľa ukrajinských médií spoluorganizuje násilné protesty vojakov na Ukrajine dvadsaťpäťročná ruská agentka Julia Charlamova. Tá sa mala zúčastniť napríklad bojov v Donbase. Pred ruskými špiónkami varuje už aj ukrajinská tajná služba SBU.

Julia Charlamova mala spolu s ďalšími krajankami ako priateľka vojaka  z búriacej sa jednotky provokovať ľudí. Cez sociálnu sieť Vkontakte verbovala vojakov a manipulovala s nimi. V polovici októbra mala usporiadať násilný protest pred úradom ukrajinského prezidenta. Vtedy tristo mužov požadovalo demobilizáciu a návrat domov. 

V Donbase mala bojovať v rámci jednotky Rusič i útočiť na kontrolné stanoviská ukrajinských gardistov v Luhanskej oblasti.

Dvadsaťpäťročná Ruska Julia je mimoriadne aktívna - má univerzitný diplom, vydala sa a porodila dieťa. Pod menom Nordika sa zúčastňovala neofašistických akcií.  

Zdroj: Reprofoto Cenzor

Neskôr opustila kruhy neofašistov a spojila sa s ruskými vojakmi, ktorí odišli bojovať na Ukrajinu. Má údajne veľmi blízky vzťah s výsadkárom Alexejom Miľčakovom, ktorý bojuje proti práporu Ajdar.  Ten je vraj krutý sadista, ktorý obľubuje bičovanie.

Zdroj: Reprofoto Cenzor

Miľčakov je neslávne známy otrasným zaobchádzaním so zranenými príslušníkmi Ajdaru, jednej z najbrutálnejších ukrajinských jednotiek. "Je to môj priateľ, jeden z mnohých. Všetko, čo sa o ňom hovorí, je nezmysel. Je normálny človek, výsadkár. Deväťdesiatsdeväť percent vecí sú hlúposti," tvrdí Julia. Mladá žena na internete zverejnila aj video, kde svojho priateľa obhajuje: 

Julia slúžila v špeciálnom výsadkárskom pluku. V septembri tohto roku však požiadala o uvoľnenie. Na svoj profil na sociálnej sieti napísala "Odišla som do boja. Vďačím armáde za veľa. Bola to veľmi dobrá lekcia, kadečo som sa naučila. Našla som ale veľmi dobrú civilnú prácu, ktorá rozvíja moju kreativitu."

Podľa ukrajinských zdrojov prestúpila Julia Charlamova k ruskej tajnej službe FSB, pre ktorú riadi niekoľko skupín na sociálnych sieťach. "Že som v službách FSB je len ukrajinský nezmysel," vyjadrila sa Charlamova pre ruskú Gazetu na margo týchto dohadov. Popiera aj to, že niekedy bojovala na Ukrajine. Vraj ide o ďalší výmysel Ukrajincov.

Zdroj: noviny.sk, Gazeta, Cenzor

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
12:30 Top Star
10:55 Nezvyčajné domovy
12:15 Profesionáli VII.
12:55 Naši I.
11:05 Nákupné maniačky
12:30 Záchranári
13:10 Prvé oddelenie
11:15 Arthur a Minimojovia
11:40 Matematické príšerky I.
12:05 Bolek a Lolek
10:55 Je prostě báječná
12:40 Kursk
14:50 Fukušima