Izraelské vojačky strážia hranice s Egyptom

Izraelské vojačky strážia hranice s Egyptom

NEGEVSKÁ PÚŠŤ / Zmiešaná izraleská armádna jednotka mužov a žien vznikla v roku 2000 po tlaku verejnosti, aby mohlo aj nežnejšie pohlavie slúžiť na bojových pozíciách. Unikátne zábery žien, ktoré slúžia na hranici Egypta a Izraela, priniesol britský The Daily Mail.

Zábery odhalili jedinečný pohľad do tvrdého práporu, ktorý sa skladá prevažne zo žien. Tie majú za úlohu strážiť nepokojnú egyptskú hranicu s Izraelom.

Prápor je umiestený v Negevskej púšti. Armáda ho vytvorila v roku 2000 po tom, čo verejnosť tlačila na kompetentných, aby na bojové pozície dosadili aj ženy, píše britský The Daily Mail.

Na nerozonanie

Ženy, ktoré sa rozhodli dobrovoľne vstúpiť do jednotky, museli prejsť rovnako ťažkými skúškami ako muži. V jednotke je v ich súčasnosti viac ako 70 percent.

Ženské jednotky sú na nerozoznanie od tých mužských. Podľa Izraelských ozbrojených síl chráni jednotka hranice s Egyptom pred pašerákmi, tajnými agentmi a teroristami.

Pozrite si priložené video z bojovej línie:

Napätie sa stupňuje

Pre rokom 2000 nebolo možné zapojiť ženy do operácií a nemohli sa zúčastňovať bojov. Jednotka s názvom Caracal je v súčasnosti umiestená pozdĺž hraníc Izraela s Egyptom a Jordánskom.

Zdroj: ISIFA

Roky bol tento región pokojný, ale po páde egyptského vodcu Husního Mubaraka nastali konflikty medzi Izraelom a Egyptom.

Zdroj: ISIFA

V apríli 2012 bolo zasiahnuté populárne turistické letovisko v Izraeli raketami. Na svedomí ho mali islamskí extrémisti zo Sinajského polostrova. O rok neskôr ozbrojenci vpadli do Izraela a prepadli vozidlo na púšti, pozabíjali osem Izraelčanov.

Zdroj: noviny.sk, The Daily Mail

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:20 Chlapec, ktorý sa stane kráľom
12:10 Shrek
14:00 Twilight sága: Nov
08:45 Nová záhrada
09:45 Nové bývanie
10:50 Dom snov do 100 dní
09:00 Samé šťastie
11:25 Denník slabocha
13:50 Vražedné Miami
09:20 Ocko hrdina
09:30 Rozprávanie o víle Amálke
09:40 Chrumka a Čipsík I.
09:15 Proxima
11:15 Krokodýl Dundee rytířem
12:55 Ledová sezóna