Polojasno
26°
Bratislava
Zuzana
11.8.2022
Ukrajinskú stíhačku zasiahla strela z ruského raketometu
Zdielať na

Ukrajinskú stíhačku zasiahla strela z ruského raketometu

KYJEV / Ukrajina potvrdila piatkové zostrelenie svojej stíhačky. Údajne stroj zasiahla ruská raketa. Poprela však stratu štyroch svojich lietadiel, o ktorej informovali separatisti.

Ukrajinské sily v sobotu oznámili, že v boji proti separatistickým povstalcom na východe krajiny prišli o ďalšiu stíhačku.

Tú mala zasiahnuť strela z ruského raketometu.

Podľa krátkeho príspevku zverejneného na sieti Facebook došlo k zostreleniu stroja typu Su-25 ešte v piatok, pilot sa však stihol katapultovať a vyviazol nezranený. Ďalšie podrobnosti armáda neuvádza.

Ukrajinskí vojaci sa dostali z obkľúčenia, pozrite si reportáž:

Chcú ďalšie sankcie

Ukrajinská vláda tvrdí, že na území krajiny tento týždeň zaznamenala prítomnosť ruských tankov a obrnených vozidiel, zatiaľ čo proruskí povstalci otvorili nový front na pobreží Azovského mora.

Severoatlantická aliancia zverejnila odhad, podľa ktorého sa na Ukrajine nachádza najmenej tisíc ruských vojakov. Moskva však naďalej popiera, že by vysielala sily na Ukrajinu alebo inak pomáhala separatistom.

Z vojenskej prítomnosti na Ukrajine obvinili Rusov i Kanaďania. Spôsobili tak virtuálnu prestrelku na Twitteri. Pozrite si reportáž: 

Rusko z invázie na východ Ukrajiny v piatok obvinili aj ministri zahraničných vecí viacerých krajín Európskej únie.

Zároveň vyzvali na jeho potrestanie dodatočnými ekonomickými sankciami.

Súvisiace články

Najčítanejšie