Putin odkazuje svetu: Nezahrávajte sa s nami

Putin odkazuje svetu: Nezahrávajte sa s nami Zdroj: SITA
MOSKVA / Podľa NATO sa ruskí vojaci podieľajú na bojoch na Ukrajine, Moskva však takéto tvrdenia popiera. Rusi vyhlásili, že sa do žiadneho veľkého konfliktu zapojiť nechystajú. Ruský prezident Vladimir Putin však varoval ostatné krajiny, aby sa s jadrovou veľmocou nezahrávali.

"Napriek popieraniu zo strany Moskvy je zrejmé, že ruskí vojaci a vybavenie nezákonne prekročili hranice na východnú a juhovýchodnú Ukrajinu," vyhlásil generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen.

Podľa neho ide o do oči bijúce narušenie ukrajinskej suverenity a vážnu eskaláciu ruskej vojenskej agresie proti Ukrajine.

Satelitné snímky podľa NATO potvrdzujú vpád ruských vojsk na Ukrajinu, ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov to však nazval počítačovými hrami. Lavrov zároveň vyzval západné krajiny, aby sa konečne začali venovať serióznej analýze riešenia konfliktu na Ukrajine. 

Aj prezident Vladimir Putin si myslí, že by mal Západ prinútiť Kyjev k rozhovorom s proruskými separatistami, pretože inak poriadok v krajine nebude.

Počínanie ukrajinskej armády na východe krajiny prirovnal k nacistom za druhej svetovej vojny. "Rusko je ďaleko od toho, aby sa nechalo vtiahnuť do rozsiahleho konfliktu. Nechceme to a ani na to nechystáme," vyhlásil Putin. Partnerom však odporučil nezahrávať sa s jeho jadrovou veľmocou. 

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
05:00 KINOSÁLA
05:25 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
05:15 Kutyil s.r.o. II.
05:50 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:50 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:25 Scorpions Forever
07:15 Noc s králem
09:25 To nejsi Ty