Obamov svetlý oblek spôsobil rozruch

Obamov svetlý oblek spôsobil rozruch Zdroj: SITA
WASHINGTON / Americký prezident Barack Obama vo štvrtok vystúpil s prejavom o dianí v zahraničí a plánoch, ako budú Američania reagovať na situáciu v Iraku a na Ukrajine.

Prítomných novinárov i divákov však viac ako jeho slová zaujala voľba obleku. Ten mal pieskovú farbu, pričom Obama v drvivej väčšine verejných vystúpení nosí tmavé obleky.

Jeho výber sa aj preto stal hitom internetu a terčom posmešných poznámok. Okrem iného sa objavila aj zmena hesla jeho kampane z roku 2008, ktoré znelo Yes, we can (Áno, dokážeme to). Po novom je to vraj Yes, we tan (Áno, opaľujeme sa).

Oblek od otca

Populárnym sa Obamov oblek stal najmä na Twitteri. Okrem rôznych karikatúr si ho podali aj novinári z amerických denníkov. Britský portál BBC priniesol niekoľko ich postrehov.

Podla Josha Barra z New York Times "Obama sľubuje poraziť kohokoľvek, kto ho donútil obliecť si tento oblek". Wesley Lowery z Washington Post sa prostredníctvom svojho konta pýtal, kto "dal prezidentovi Obamovi starý oblek zo šatníka jeho otca, ktorý nosieval do kostola". Laura Bassetová z portálu Huffington Post situáciu, keď sa "Obamovmu obleku dostáva väčšej pozornosti ako jeho slovám", označila za "každodennú záležitosť v živote prvej dámy".

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Prvé oddelenie II.
05:30 NAJLEPŠIE POČASIE
05:35 Noviny TV JOJ
05:40 Súdna sieň
06:40 POSTAVÍME, OPRAVÍME, ZVEĽADÍME
07:45 NOVÁ ZÁHRADA
05:25 ZÁCHRANÁRI
06:05 Dr. Ema
07:40 Dr. Ema
05:00 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:00 Vyškolena láskou
06:35 Vánoční okouzlení
08:15 Překvapení