Ruská armáda nacvičuje jadrový úder, rebeli nepočúvli Putina

Ruská armáda nacvičuje jadrový úder, rebeli nepočúvli Putina

MOSKVA / Ruské ozbrojené sily pristúpili k rozsiahlemu cvičeniu so zapojením všetkých druhov vojsk vrátane síl jadrového odstrašenia. Test rakiet sledoval sám prezident Vladimír Putin, píše denník The Huffington Post.

Simulácia útoku

Akcie podľa neho nemajú nič spoločné s ukrajinskou krízou. Šéf Kremľa ale poznamenal, že vývoj v susednej krajine je výsledkom nezodpovednej politiky, ktorá spôsobuje veľké problémy.

Preverujeme bojovú pripravenosť ruských ozbrojených síl. Oznámili sme to už v novembri minulého roka, povedal Putin. Akcie sa zúčastňujú pozemné sily, letectvo i raketové vojsko. Podľa ruských médií je cvičenie simuláciou rozsiahleho jadrového úderu v prípade útoku nepriateľa.

Za jedným stolom

Proruskí radikáli na východe Ukrajiny odmietli výzvu ruského prezidenta Vladimíra Putina, aby odložili referendum. Hlasovanie v Luhanskej a Doneckej oblasti sa má uskutočniť podľa pôvodných plánov túto nedeľu, píše The Guardian.

Ruské médiá a politológovia očakávali, že žiadosť Putina bude akceptovaná. Predseda doneckej vlády Denis Pušilin oznámil, že vodcovia separatistov sú pripravení zasadnúť za jeden stôl a rokovať s predstaviteľmi kyjevskej vlády.

Rassmusen je slepý

Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie rozpútal na sociálnej sieti Twitter slovnú prestrelku s ruskou diplomaciou. Anders Fogh Rasmussen spochybnil tvrdenie Moskvy, že nariadila odsun svojich vojakov z hraníc s Ukrajinou. Podľa Moskvy trpí slepotou.

"Nevidím žiadne známky toho, že by Rusko sťahovalo svojich vojakov," napísal. Jeho príspevok vyvolal búrlivú diskusiu, do ktorej sa po niekoľkých hodinách zapojila i moskovská diplomacia.

"Tým, ktorí trpia slepotou, doporučujeme, aby si prečítali prehlásenie prezidenta Putina," odpovedali v angličtine úradníci ruského ministerstva zahraničia. Putin v stredu nariadil, aby sa ruské jednotky stiahli.

Zdroj: noviny.sk, The Huffington Post

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:25 Noviny TV JOJ
06:15 Krimi
06:50 Noviny TV JOJ
05:00 Naši
05:25 Miláčikovo
05:50 Kutyil s.r.o.
05:20 Premeny domov na Havaji
05:45 Mladé víno
08:05 Chyťte to dievča
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
05:00 Dárce
06:50 Henry ze zkumavky
08:35 Rodinka