Ľudia nemajú čo jesť, Kim Čong-un stavia lyžiarske stredisko

Ľudia nemajú čo jesť, Kim Čong-un stavia lyžiarske stredisko

PCHJONGJANG / Severokórejský vodca Kim Čong-un navštívil v týchto dňoch prvý lyžiarsky komplex, ktorý armáda buduje na východe krajiny. Po inšpekcii nariadil, aby práce na výstavbe vysokohorského lyžiarskeho strediska napredovali tak, aby mohlo byť otvorené už v tejto zimnej sezóne.

Zjazdovky dlhé 110 kilometrov

Budúce lyžiarske stredisko sa nachádza v blízkosti hlavnej cesty vedúcej z Pchjongjangu do Wonsanu. V lyžiarskom komplexe má byť podľa plánov hotel, heliport, požičovňa lyží a iných zimných športových potrieb a lanovka.

Náhorná plošina Masiktong, kde komplex - údajne porovnateľný s najlepšími svetovými strediskami - vzniká, sa nachádza v nadmorskej výške 1300 metrov na ploche niekoľkých stoviek tisíc metrov štvorcových. Celková dĺžka zjazdoviek by mala byť 110 kilometrov a ich šírka sa pohybuje od 40 do 120 metrov.

Pláže aj zjazdovky

Kim počas návštevy vysoko ocenil postup stavebných prác a podľa KCNA navrhol vybudovať ešte drenážny systém a zazeleniť celú oblasť. Okrem toho zdôraznil nevyhnutnosť začať v krajine s výrobou lyží a ďalších potrieb na zimné športy.

Juhokórejská tlačová agentúra Kjódó citovala juhokórejského podnikateľa Pak Sang-kwona, ktorý v januári uviedol, že Kim Čong-un osobne nariadil výstavbu lyžiarskeho strediska.

Podnikateľ dodal, že KĽDR v závislosti od záujmu o toto lyžiarske stredisko pristúpi aj k budovaniu ďalších. Podľa jeho slov severokórejské vedenie chce Wonsan zmeniť na turistickú oblasť, keďže mesto je už teraz známe svojimi plážami. Po vybudovaní lyžiarskeho strediska v blízkosti, ho turisti budú navštevovať po celý rok.

Kult osobnosti

Pak Sang-kwon spresnil, že lietadlá s turistami by mohlo prijímať neďaleké vojenské letisko. V poslednom čase severokórejské vedenie podporuje zimné športy. Nedávno znova zdôraznilo potrebu vypracovať koncepciu severokórejského štýlu v krasokorčuľovaní, aby sa športovci z KĽDR mohli zúčastňovať na medzinárodných súťažiach.

Tak či onak. Komunistický režim dôsledne buduje kult osobnosti mladého vodcu. Tak, ako napríklad v prípade jeho otca. Takto si štátna televízia pripomenula jeho nedávne narodeniny. POZRITE SI VIDEO.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Zdroj: noviny.sk, TASR, dailytelegraph.co.uk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:10 Noviny TV JOJ
05:55 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:00 Nové bývanie
05:50 Kinosála
06:00 Miláčikovo
05:30 Kutyil s.r.o. II.
06:05 Kutyil s.r.o. II.
06:40 Hotelová inšpekcia XIV.
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Mopsík k zulíbání
07:45 Cesta za králem trollů
09:40 Cesta za snem