VIDEO. Britskému lietadlu vo vzduchu horel motor

VIDEO. Britskému lietadlu vo vzduchu horel motor

HEATHROW / Jedna dráha londýnskeho letiska Heathrow ostáva stále uzavretá. Došlo totiž k nehode jedného zo štartujúcich lietadiel, konkrétne o lietadlo spoločnosti British Airways. Podľa informácií Sky News sa muselo lietadlo vrátiť zo vzduchu po tom, čo mu začal horieť jeden z motorov.

Znelo to ako výbuch, tvrdia svedkovia

Lietadlo spoločnosti British Airways práve odštartovalo a smerovalo z britského letiska Heathrow do Osla. Počas štartovacieho manévru však zaznamenalo problémy s motorom, kvôli čomu sa muselo okamžite vrátiť na letisko. Heathrow po núdzovom pristávaní uzavreli. Svedkovia, ktorí lietadlo zazreli vo vzduchu, popísali jeho problémy pre server news.sky.com takto:

"Keď ste vzhliadli, mohli ste vidieť plamene, ktoré vychádzali z motora... Bolo to ako v jednom ohni, keď sme to zazreli." "Zvuk toho motora sa zrazu radikálne zmenil, znelo to podobne ako výbuch."

Lietadlu totiž vo vzduchu začal horieť jeden z motorov. Pristálo na severnej dráhe, južnú už letisko otvorilo. Na palube bolo v čase letu podľa spoločnosti British Airways 75 cestujúcich, tí spolu s posádkou boli okamžite bezpečne evakuovaní a sú v poriadku.

Kŕdeľ vtákov?

Podľa stanice Sky News nejde v prípade tohto incidentu o teroristický čin. Objavila sa však špekulácia, že nehodu spôsobil kŕdeľ vtákov, do ktorého sa lietadlu podarilo dostať. Na miesto boli okamžite vyslaní hasiči, požiar sa im podarilo v priebehu krátkej chvíle uhasiť.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Zdroj: SITA

Zdroj: novinz.sk/ČTK, Sky News

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
05:30 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
07:30 Panelák VIII.
05:10 Kutyil s.r.o. II.
05:45 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:50 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:50 Před půlnocí
07:50 Příliš pozdě na loučení
09:30 S tváří anděla