Kopija osudu! Či skôr moci? Chcel ju Napoleon aj Hitler

Kopija osudu! Či skôr moci? Chcel ju Napoleon aj Hitler

KRAKOV / Už ste niekedy počuli o tom, čo sa stalo s predmetmi, ktorými mučili Ježiša Krista? Niektoré vraj ešte stále existujú a jedna z nich sa údajne dostala až do poľského Krakova. A hovorí sa, že môže mať hrozivú silu.

Kopija je vo Vavelskej katedrále

Kopija sa nachádza údajne vo Vavelskej katedrále, iba sto kilometrov od slovenských hraníc. Práve ňou mali rímski vojaci prebodnúť Kristov bok. "V jej ostni sa nachádzajú umiestnené klince, ktorými bol na kríž pribitý Kristus," vraví Zdzislaw Sochacki.

Vzácny artefakt by sa tak mal nachádzať iba v Poľsku. To však nemusí byť celkom pravda. Existujú totiž minimálne dve ďalšie kópie – jedna z nich je vo Vatikáne, druhá vo Viedni. "Kopiju, ktorú tu vlastníme je jednou z troch kópií," doplnil Sochacki.

Kopija mala vraj obrovskú moc

Po tejto relikvii však v priebehu dejín túžili rôzne národy. Mala mať totiž obrovskú moc. Krajina, ktorá ju vlastnila, mala mať neporaziteľnú armádu. Honbe za ňou vraj podľahli aj Napoleon Bonaparte a Adolf Hitler. Obaja však o ňu vždy tesne pred koncom vojny prišli, čo malo spôsobiť ich porážku.

Samotná kopija osudu sa objavila už aj v niekoľkých filmoch a je dobrým námetom hlavne pre hollywoodských scenáristov. Turisti, ktorí sa na túto kopiju prišli pozrieť majú na jej pravosť rôzne názory.

 

Téme sa venuje reportér Peter Dzurilla. INFORMÁCIE ONLINE TU.

Zdroj: TV JOJ

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 Šport
20:30 Najlepšie počasie
19:40 Profesionáli VIII.
20:30 Všetko čo mám rád
22:10 Všetko čo má Ander rád
19:00 Kosti X.
20:10 9-1-1: Texas
20:55 Myšlienky vraha IX.
20:00 Z rozprávky do rozprávky
20:10 Macko Uško
20:25 Krtko
18:35 Bella a Sebastian 3: Přátelé navždy
20:15 Operace Entebbe
22:10 Cesta válečníka