Monika chcela nastaviť anténu, spadla z balkóna

Monika chcela nastaviť anténu, spadla z balkóna

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO / Nepochopiteľná nehoda sa udiala v jednom z obytných domov v Kysuckom Novom Meste. Ťažké zranenia pri nej utrpela 38-ročná žena, ktorá leží v žilinskej nemocnici. Monika sa zrútila z balkóna, ktorý teraz nemá zábradlie. Jej dcéra bola síce doma, ale nevie, ako sa to odohralo.

Boli dve hodiny po polnoci, Karin nakojila svojho malého synčeka, a unavená sa akurát pobrala spať. "Len som počula, že niečo buchlo. To ma zobudilo a vyšla som na balkón," hovorí suseda. "Bola to sekunda," opisuje Monikina dcéra, Karin. Hneď vedela, prečo jej mama vyšla na úzky balkón, ktorý je bez zábradlia. Nešla im televízia a už predtým sa snažili spolu nastaviť anténu.

Dom je v rekonštrukcii. Stavbári zhodili zábradlia z balkónov pred mesiacom. Samozrejme, pohybovať sa teraz na nich je životu nebezpečné. "Dláždili balkóny a teraz mali dávať akurát to zábradlie," pokračuje suseda. Podľa spoločnosti, ktorá spravuje panelák, sa pri oprave prestriedali dve firmy. S obidvomi podpísali riadnu zmluvu, ktorá myslí aj na zabezpečenie proti prípadnému úrazu.

"V tej zmluve oni prevzali zodpovednosť, aby pri oprave balkónov vykonali všetky potrebné bezpečnostné opatrenia, vrátane zábran," povedal právny zástupca správcovskej spoločnosti Jozef Pikuliak. Okamžite po tejto nehode požiadali stavbárov o nápravu.

"Pacientka sa nachádza mimo ohrozenia života, ale vzhľadom na jej stav pokračujeme v intenzívnej liečbe na oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny," informuje hovorkyňa nemocnice Lenka Zateková.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:40 Súdna sieň
05:10 Panelák
05:55 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
05:10 TOP STAR
05:25 Panelák
06:10 Profesionáli III.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Sam a Max
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
06:00 Zlatokopka
07:40 Anděl v utajení
09:15 Princ a já: Královské líbánky