Bratislavská MHD dezinfikuje všetky vozidlá ako prevenciu pred koronavírusom

Bratislavská MHD dezinfikuje všetky vozidlá ako prevenciu pred koronavírusom

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Primátor hlavného mesta Matúš Vallo upokojil všetkých o Bratislavčanov, že nový koronavírus nebol zatiaľ na Slovensku potvrdený a preto by ľudia nemali podliehať panike. Napriek tomu však vydali pokyn na komplexnú dezinfekciu všetkých vozidiel MHD.

Na území Bratislavy dodnes nebol potvrdený prípad ochorenia COVID-19. Napriek tomu mesto vydalo pokyny na komplexnú dezinfekciu všetkých vozidiel MHD, na pripravenosť členov mestského krízového štábu, ktorý bude aktivovaný na základe pokynu trvalého krízového štábu zriadeného na celoštátnej úrovni.

Zároveň budú nakupovať hygienické a dezinfekčné prostriedky pre zamestnancov, ktorí prichádzajú do priameho kontaktu s obyvateľmi.

Primátor okrem mestskej hromadnej dopravy myslí aj na starších ľudí. "Keďže štatistiky z iných krajín ukazujú, že seniorky a seniori patria medzi najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva z pohľadu komplikácií pri ochorení COVID-19, vydali sme tiež pokyn na obmedzenie návštev v zariadeniach pre seniorov v správe mesta smerom k osobám, ktoré v poslednej dobe navštívili oblasť s potvrdeným výskytom COVID-19," uviedol Vallo. 

Situáciu však podľa primátora neberú na ľahkú váhu a pripravujú sa aj na prípadný núdzový stav. "Vedenie mesta je v nepretržitom kontakte s odborníkmi, štátnymi a verejnými inštitúciami, najmä Úradom verejného zdravotníctva SR, ktorý je súčasťou krízového štábu zriadeného Vládou SR v súvislosti s ochorením COVID-19," dodal Vallo. 

Včerajším dňom vykonali na Slovensku analýzu na 211. vzorkách, s negatívnym výsledkom. 

Vírus COVID-19 už potvrdili v Česku. Pozrite si archívnu reportáž: 

Zdroj: noviny.sk/facebook - Matúš Vallo

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:45 Kixšou
05:50 Dr. Dokonalý
07:20 Panelák VIII.
05:50 Dovidenia, stará mama! II.
06:30 POLICAJTI V AKCII
07:25 POLICAJTI V AKCII
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
05:35 Vzpomínky na Manhattan
07:15 Hříšný tanec
09:05 Ve jménu krále