Univerzitnú nemocnicu v Ružinove čaká rekonštrukcia. Akými zmenami prejde?

Univerzitnú nemocnicu v Ružinove čaká rekonštrukcia. Akými zmenami prejde?

BRATISLAVA / Projekt novej univerzitnej nemocnice Bratislava sa rozširuje. Okrem búracích prác skeletu nemocnice Rázsochy štát investuje 80 miliónov eur do rekonštrukcie a modernizácie bratislavskej univerzitnej nemocnici v Ružinove.

Univerzitnú nemocnicu Bratislava v Ružinove čaká rekonštrukcia. Na tlačovom brífingu  v pondelok, 3. júna, to oznámila ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. Ide o investíciu vo výške 80 mil. eur. Nemocnica má mať nový heliport, plánuje sa rozšírenie operačných sál, nové opláštenie budovy či komfortnejšie izby pre pacientov.

"Tento týždeň by sme materiál ohľadom komplexnej rekonštrukcie Ružinova dali do medzirezortného pripomienkového konania a následne na vládu," povedala ministerka. Šéfka rezortu chce materiál predložiť na rokovanie vlády ešte pred letom. Rekonštrukcia sa má zrealizovať do piatich rokov s plánovaným začiatkom na konci roka 2019 alebo začiatkom roka 2020.

"Projekt novej Univerzitnej nemocnice Bratislava je založený primárne na novovovybudovanej nemocnici na Rázsochách a na komplexne zrekonštruovanej nemocnici v Ružinove," informovala Kalavská. Počíta sa aj s využívaním ostatných existujúcich bratislavských nemocníc. Nemocnica sa bude rekonštruovať komplexne s cieľom dosiahnuť maximálnu energetickú úsporu.

Prepojenie heliportu s monoblokom sa bude realizovať lávkou pre peších. "Zároveň bude heliport priamo spojený s komplexom operačných sál a vertikálne priamo prepojený na činnosť urgentného príjmu," vysvetlila ďalšie podrobnosti riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava Renáta Vandriaková. Investovať sa bude aj do urgentného príjmu. Ten je navrhovaný ako urgent 2. typu.

V rámci izieb pre pacientov plánujú zväčšiť plochu samotnej izby, dobudovanie samostatného sociálneho zariadenia na každej izbe a tiež vytvoriť viac nadštandardných izieb. Rekonštrukciou by sa malo zlepšiť aj pracovné prostredie pre zdravotníkov.

Rok 2023 -2024 je odhadom premiéra Pellegriniho na spustenie nemocnice na Rázsochách. Viac v reportáži TU:

Zdroj: noviny.sk/sita

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:50 Krimi
06:20 Noviny TV JOJ
07:10 Rýchla rota Chipa a Dala
05:10 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela IV.
05:40 Súdna sieň
06:30 Súdna sieň
05:30 Hawaii 5.0 VIII.
06:10 Extrémna premena III.
06:55 Extrémna premena III.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
06:40 Ve stínu slávy
08:15 Náhradní plán
09:50 Prázdniny!