V Bratislavskom kraji pre chrípku zatvárajú školy

V Bratislavskom kraji pre chrípku zatvárajú školy

Archívne video
embed kód
BRATISLAVA / Pre zvýšenú chorobnosť na chrípku, resp. na akútne respiračné ochorenia (ARO) u detí v Bratislavskom kraji v tomto kalendárnom týždni prerušili vyučovanie v piatich výchovno-vzdelávacích zariadeniach.

Ako informovala hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava Katarína Nosálová, regionálni hygienici vydali rozhodnutia o zákaze vyučovania v Základnej škole Plavecký Mikuláš a v Materskej škole Plavecký Mikuláš, okres Malacky ako aj v Materskej škole Hrubá Borša, okres Senec v čase od 5. do 8. februára. V Materskej škole Slnečné jazerá 2764 a Základnej škole Kysucká 14 v Senci platí zákaz vyučovania od 7. do 11. februára. Toto nariadenie prijali pre zamedzenie ďalšieho šírenia nákazy nielen medzi deťmi, ale aj pedagogickým i nepedagogickým personálom.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava upozorňuje, že chrípka je vysoko nákazlivé a rýchlo sa šíriace infekčné ochorenie dýchacích ciest. "Nákaza sa prenáša kvapôčkovou infekciou. V niektorých prípadoch môže mať chrípka vážny priebeh s komplikáciami. Vírus chrípky naruší a oslabí sliznicu dýchacích ciest, čo uľahčuje jej bakteriálnu infekciu, takže súčasne s vírusovou infekciou, alebo v nadväznosti na ňu, vznikajú aj bakteriálne zápaly ucha, prínosových a čelových dutín, nosa, priedušiek a zápal pľúc," vysvetlila hovorkyňa v tlačovej správe.

Medzi rizikové skupiny patria staršie osoby, ľudia s chronickými ochoreniami (srdcovo-cievne, pľúcne, metabolické), osoby s oslabenou imunitou, tehotné ženy a malé deti. Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava epidemiologickú situáciu vo výskyte ARO a chrípky a chrípke podobných ochorení monitoruje.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:50 NOVÉ BÝVANIE
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:05 Späť v hre
19:55 ŽREBOVANIE
20:05 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
18:00 X Factor Veľká Británia XIV.
20:10 Dr. House V.
21:00 Dr. House V.
18:55 Viking Vicky
19:10 Ruby z dúhy I.
19:25 Barbapapa I.
18:30 Moje druhá šance
20:15 Milenci těch druhých
22:10 Hotel Artemis