Pri Novom Svete sa zrazil vlak s nákladiakom. Jeden mŕtvy

Pri Novom Svete sa zrazil vlak s nákladiakom. Jeden mŕtvy

Archívne video
embed kód
NOVÝ SVET / V utorok po 8.30 sa stala dopravná nehoda pri obci Nový Svet. Nákladné auto sa zrazilo s vlakom. Rušňovodič zrážku neprežil.

"Krátko po pol deviatej hodine ohlásili dopravnú nehodu osobného vlaku a nákladného vozidla pri Novom Svete. Hasičská jednotka prieskumom zistila, že vo vlaku sa nachádzala zakliesnená osoba," informuje operačné stredisko hasičov. Tí okamžite pracovali na vyslobodení zakliesnenej osoby.

"Zrážkou utrpel 42-ročný rušňovodič zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol. Vykonanou dychovou skúškou na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu nebola jej prítomnosť v dychu vodiča nákladného motorového vozidla zistená," povedal hovorca bratislavskej polície Michal Szeiff. 

Hasiči vyslobodili z vlaku rušňovodiča, ktorý na mieste svojim zraneniam nakoniec podľahol. V opatere RZP je vodič nákladného vozidla. Cestujúci vo vlaku neutrpeli žiadne zranenia. Hasiči pomáhali z vlaku vynášať niekoľko imobilných cestujúcich, ktorí sa v ňom viezli. Na miesto udalosti smeruje evakuačný autobus HaZZ.  Celková škoda spôsobená touto nehodou bola predbežne vyčíslená na cca. 70 000 eur.

Premávka je v tomto úseku usmerňovaná príslušníkmi Policajného zboru a odklon dopravy je vedený cez priľahlé obce. "Vodičov vyzývame, aby pri prejazde uvedeným úsekom zvýšili svoju pozornosť, riadili sa pokynmi hliadok PZ, prípadne na prejazd využili v rámci možností inú trasu," píše na sociálnej sieti polícia. 

V pondelok havaroval vlak v USA. Podľa posledných zistení na mieste zomreli traja ľudia:

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:45 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
16:00 POLICAJTI V AKCII
17:00 NOVINY O 17:00
13:40 Planéta bez ľudí II.
14:35 MacGyver
16:45 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela
13:30 Kosti IV.
14:30 Vražedné Miami
15:30 Graceland III.
14:00 Mestečko Wackaville
14:30 Robošváb
14:55 Sherm a jeho mikróby
13:30 Příběhy ze Země Oz: Dorotčin návrat
15:10 Absurdistán
16:55 Žena z mých snů