Pri Novom Svete sa zrazil vlak s nákladiakom. Jeden mŕtvy

Pri Novom Svete sa zrazil vlak s nákladiakom. Jeden mŕtvy

Archívne video
embed kód
NOVÝ SVET / V utorok po 8.30 sa stala dopravná nehoda pri obci Nový Svet. Nákladné auto sa zrazilo s vlakom. Rušňovodič zrážku neprežil.

"Krátko po pol deviatej hodine ohlásili dopravnú nehodu osobného vlaku a nákladného vozidla pri Novom Svete. Hasičská jednotka prieskumom zistila, že vo vlaku sa nachádzala zakliesnená osoba," informuje operačné stredisko hasičov. Tí okamžite pracovali na vyslobodení zakliesnenej osoby.

"Zrážkou utrpel 42-ročný rušňovodič zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol. Vykonanou dychovou skúškou na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu nebola jej prítomnosť v dychu vodiča nákladného motorového vozidla zistená," povedal hovorca bratislavskej polície Michal Szeiff. 

Hasiči vyslobodili z vlaku rušňovodiča, ktorý na mieste svojim zraneniam nakoniec podľahol. V opatere RZP je vodič nákladného vozidla. Cestujúci vo vlaku neutrpeli žiadne zranenia. Hasiči pomáhali z vlaku vynášať niekoľko imobilných cestujúcich, ktorí sa v ňom viezli. Na miesto udalosti smeruje evakuačný autobus HaZZ.  Celková škoda spôsobená touto nehodou bola predbežne vyčíslená na cca. 70 000 eur.

Premávka je v tomto úseku usmerňovaná príslušníkmi Policajného zboru a odklon dopravy je vedený cez priľahlé obce. "Vodičov vyzývame, aby pri prejazde uvedeným úsekom zvýšili svoju pozornosť, riadili sa pokynmi hliadok PZ, prípadne na prejazd využili v rámci možností inú trasu," píše na sociálnej sieti polícia. 

V pondelok havaroval vlak v USA. Podľa posledných zistení na mieste zomreli traja ľudia:

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:30 Súdna sieň
09:30 Súdna sieň
10:40 INKOGNITO
07:30 Rodinné záležitosti
09:10 Stratené duše II.
10:10 Stratené duše II.
08:45 Nákupné maniačky
10:15 Prvé oddelenie
10:50 Skutočné paničky z Orange County IX.
09:00 Rybičky Flip a Flap
09:05 Sníček
09:25 Malý medvedík
07:55 Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek
09:35 Loď lásky
11:25 Kluci na povel