Luník IX: Ešte ani poriadne neotvorili a už mali roboty ako na kostole!

Luník IX: Ešte ani poriadne neotvorili a už mali roboty ako na kostole!

Trvalo to síce dlhé roky, no od štvrtka už funguje na neslávne známom košickom sídlisku Luník IX stanica mestskej polície. Otvorili ju v budove miestneho úradu.

Na dodržiavanie poriadku na problémovom sídlisku bude dohliadať osem policajtov a ich veliteľ. Štart do služby mali podľa očakávania ostrý. Stanicu otvorili doobeda a hneď popoludní zasahovali mestskí policajti pri niekoľkých incidentoch.

Pre sťažený výkon služby budú tamojší príslušníci dostávať príplatok. Na sídlisku Luník IX nikdy predtým stanica mestskej polície nebola. Iba rómske hliadky, ktoré fungovali sporadicky. Len vtedy, keď sa na ne našli peniaze.

"Očakávam, že hliadka prispeje k zvýšeniu bezpečnosti a poriadku. Verím, že prísne zakročí najmä voči feťákom a voči ľuďom, ktorí na verejnosti pijú a porušujú verejný poriadok," vyjadril sa starosta mestskej časti Dionýz Slepčík. Viceprimátorka Renáta Lenártová sa netajila tým, že s iniciatívou zriadiť stanicu prišlo mesto Košice, ale dodala, že: "Starosta k tomu pristupoval veľmi ústretovo."

Zdroj: TV JOJ
Zdroj: SITA

Zdroj: sita/noviny.sk/TV JOJ/Janette Rákošová

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:35 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:25 Fórky, vtipky XXVIII.
05:20 Súdna sieň
06:05 Nevinní
07:15 Panelák VII.
05:00 Súdna sieň
05:45 Prvé oddelenie
06:10 Prvé oddelenie
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:55 E.A. Poe: Podivný experiment
08:05 Příšerky z vesmíru
09:40 Pozdravy ze spermabanky