Bratislava klamala, škoda milióny...

Bratislava klamala, škoda milióny... Zdroj: noviny.sk
Mesto vedome klamalo investora Henbury Development keď tvrdilo, že splnilo všetky legitímne predpoklady na to, aby investor mohol začať prípravu obrovskej investície na Dunajskom nábreží. Myslí si to právnik Alexander Kadela z advokátskej kancelárie Relevance zastupujúci investora.

Za toto klamstvo musí mesto podľa advokáta niesť zodpovednosť v rovine morálnej aj právnej. Ak sa podľa právnika ukáže, že zmluvy medzi mestom a investorom v kauze PKO sú neplatné, bola by to tá najhoršia alternatíva pre mesto z hľadiska právneho postavenia. „Niekto musí niesť zodpovednosť za to, že investor bol poškodený,“ uviedol Kadela.

Mesto preto musí podľa právnika zodpovedať za škodu, ktorá bola investorovi spôsobená. Tá ešte nie je vyčíslená, ale mala by byť vyššia ako 10 miliónov eur.  

Kým sa nevysporiada vzťah s pozemkami, investor neplánuje vydať mestu pozemky do 28. februára. Investor dúfa, že sa s mestom do 28. februára dohodne. „Máme tam už určitú nedôveru. Primátor sám porušil status quo tým, čo hovorí, a tým ako koná,“ uviedol predseda predstavenstva J&T Peter Korbačka.

Podľa právneho názoru magistrátu sú zmluvy medzi mestom a investorom neplatné. Dôvodom je, že na podpísanie zmlúv bol potrebný súhlas mestského zastupiteľstva, ktorý bývalý primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský nemal.

Názor právnickej kancelárie, ktorá zastupuje investora, je taký, že zastupiteľstvo súhlas dalo. „Nakoľko mestské zastupiteľstvo schvaľovalo účel výstavby projektu Riverside City (dnes River park II), v uznesení mestského zastupiteľstva schvaľovalo aj predaj pozemku na účely tohto projektu,“ uviedol Kadela.

Podľa Kadelu nikto nemôže pochybovať o tom, že ak mesto schválilo, že sa postaví projekt River park II, dávalo tým súhlas aj na zbúranie PKO.

PKO - Riverside city Zdroj: noviny.sk
PKO - Riverside city Zdroj: noviny.sk
PKO - Riverside city Zdroj: noviny.sk
PKO - Riverside city Zdroj: noviny.sk
PKO - Riverside city Zdroj: noviny.sk
PKO - Riverside city Zdroj: noviny.sk

Zdroj: noviny.sk, sita

TV Program

05:20 IQ TAXI
05:55 Noviny TV JOJ
06:40 Krimi
05:00 Súdna sieň
05:45 Súdna sieň
06:50 15 minút. KUCHÁR
05:10 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela II.
05:30 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela II.
05:55 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela II.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Sam a Max
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
06:20 Konečně zazvonilo: Příběh za scénou
07:55 Americká Miss India
09:45 Bobule