Zatiahnuté
11°
Bratislava
Emanuel
26.3.2023
Heger naznačil, či hrozí výmena na stoličke ministra zdravotníctva
Zdielať na

Heger naznačil, či hrozí výmena na stoličke ministra zdravotníctva

BRATISLAVA / Výmena dočasne povereného ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) nie je aktuálne na stole. Ďalšie omeškania v termínoch v rámci výstavby nemocnice na bratislavských Rázsochách však už nie sú akceptovateľné. Vyplýva to z vyjadrenia dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽANO).

"Momentálne je v procese zdržanie, ale financie z plánu obnovy na tento projekt zatiaľ ohrozené nie sú, čo však neznamená, že netreba zmeniť spôsob a mechanizmus, akým je proces manažovaný," skonštatoval premiér. Heger o realizácii s Lengvarským podľa jeho slov intenzívne komunikuje. Uviedol, že rezort zdravotníctva musí výstavbe nových nemocníc venovať maximálnu pozornosť a najvyššiu prioritu.

Úrad vlády (ÚV) SR upozornil, že rezort sa pri viacerých termínoch v rámci projektu oneskoruje o niekoľko mesiacov. Skritizoval okrem iného, že projektový tím nemocnice je kriticky poddimenzovaný a odborne nekompletný. ÚV SR preto nariadil ministerstvu vypracovať do 30. januára komplexný harmonogram či zabezpečiť doplnenie chýbajúcich pozícií.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy