Oblačno
Bratislava
Blažej
3.2.2023
Pre vraždu na Zámockej navštívi Slovensko misia europarlamentu
Zdielať na
Slovensko

Pre vraždu na Zámockej navštívi Slovensko misia europarlamentu

BRUSEL / Poslanci europarlamentu z Monitorovacej skupiny pre demokraciu, právny štát a základné práva odsúhlasili v piatok 21. októbra zámer vycestovať na Slovensko v reakcii na nenávistné vraždy v Bratislave. Úlohou parlamentnej skupiny pre monitorovanie demokracie, právneho štátu a základných práv je sledovanie dodržiavania základných práv, demokracie a právneho štátu v Európskej únii.

Informoval o tom slovenský europoslanec Vladimír Bilčík. Ďalej spresnil, že misia europoslancov sa chce na Slovensku podrobnejšie informovať o pozadí a kontexte tohto zločinu z nenávisti a diskutovať s príslušnými slovenskými orgánmi o konkrétnych krokoch v boji proti nenávisti a pri ochrane LGBTIQ+ komunity a ďalších zraniteľných skupín.

Europoslanci chcú na Slovensku diskutovať o čo najvhodnejšom zapojení spoločných európskych inštitúcií do boja proti nenávisti vo verejnom priestore a o radikalizácii mladých ľudí v on-line priestore. "Európske inštitúcie sú aj slovenské inštitúcie – a už pri vyšetrovaní vrážd Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sme sa presvedčili, aká dôležitá je spolupráca našich policajtov v rámci Europolu. Verím, že aj teraz nájdeme spôsoby, akými môžu byť európske inštitúcie nápomocné, aby sme lepšie spoločne predchádzali radikalizácii v on-line priestore, a predovšetkým na to, aby sa aj ľudia z LGBTIQ+ komunity cítili na Slovensku bezpečne," uviedol v tejto súvislosti Bilčík. 

Súvisiace články

Najčítanejšie