Fico: Mikulec je v špine a celý čas zneužíva funkciu verejného činiteľa

Fico: Mikulec je v špine a celý čas zneužíva funkciu verejného činiteľa

BRATISLAVA / Mimoriadna schôdza parlamentu k odvolávaniu Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra bude počas septembrovej riadnej schôdze. Plénum dnes ani druhýkrát nebolo uznášaniaschopné. V rokovacej sále sa prezentovalo 63 poslancov. Najbližšia riadna schôdza zákonodárneho zboru sa začína 16. septembra.

Koaličné strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sloboda a Solidarita (SaS) a Za ľudí využili parlamentnú obštrukciu. Prezentovala sa len štvrtá koaličná strana Sme rodina, ktorá chcela o odvolaní Mikulca rokovať. K ministrovi vnútra má dlhodobo výhrady.

Mimoriadnu schôdzu inicioval opozičný Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a nezaradení poslanci. Plénum nebolo k tomuto bodu dvakrát uznášaniaschopné ani v pondelok 30. augusta. Schôdzu o odvolaní Mikulca žiadal Smer-SD aj v júli. Plénum vtedy tiež nebolo uznášaniaschopné, aj táto schôdza sa odložila na september.

​Fico: Mikulec je v špine a celý čas zneužíva funkciu verejného činiteľa 

„Nemôžeme čakať do septembra, kým sa uráči vládnej koalícii rokovať o Mikulcovi,“ vyhlásil Robert Fico (Smer-SD) minulý týždeň. Podľa neho je minister Mikulec podozrivý z korupcie, zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a „ je otcom myšlienky“ prerušiť zásah policajnej inšpekcie proti trom zločinom. „Je to on, kto kontroluje a riadi tú skupinu policajtov, o ktorých hovorí správa SIS, že sa manipulujú trestné konania,“ vyjadril sa šéf Smeru-SD na adresu Mikulca. 

Minister vnútra Mikulec v pondelok 30. augusta vyhlásil, že sa nebojí návrhu na svoje odvolanie z funkcie, lebo si už zvykol, že agendou predsedu Smeru-SD Roberta Fica je odvolávanie len na základe nepodložených faktov a konšpirácií.

Predseda opozičnej strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini v pondelok 30. augusta vyzval šéfa parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), aby nezvolával žiadnu inú schôdzu, kým sa neprerokuje na mimoriadnej schôdzi bod o Mikulcovom odvolaní.

Kollár: Nechceme ďalšiu politickú mafiu 

"Máme veľmi veľa otáznikov vo vedení ministerstva vnútra a potrebujeme na ne dostať odpoveď. Nie je žiadnym výmyslom, že tu máme Ficovú mafiu. Preto nechceme, aby sa tu v budúcnosti vytvorila nejaká iná skupina, ktorá si rovnakým spôsobom sprivatizuje spravodlivosť," povedal Boris Kollár. 

Zdroj: noviny.sk/ SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

09:50 Súdna sieň
10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
09:50 Nová záhrada
10:40 Majstri aukcií I.
11:10 Majstri aukcií I.
10:10 Panelák IX.
11:35 Nákupné maniačky
13:05 Záchranári
10:20 Požiarnik Sam VIII.
10:30 Okido II.
10:45 Pat a Mat
08:45 Já, knedlíček
10:45 Černobyl
12:55 Srdce na správném místě