Hasiči zasahovali v súvislosti so silným vetrom viac než 20-krát. Meteorologička Jarošová vysvetlila, čo sa deje s počasím

Hasiči zasahovali v súvislosti so silným vetrom viac než 20-krát. Meteorologička Jarošová vysvetlila, čo sa deje s počasím

BRATISLAVA / Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v súvislosti s aktuálnou poveternostnou situáciou zasahovali zatiaľ 20-krát.

Ako ďalej informovala Katarína Križanová z prezídia HaZZ, najviac výjazdov absolvovali hasiči v Bratislavskom kraji, kde boli vyslaní k 12 udalostiam spôsobeným silným vetrom."Vo väčšine prípadov odstraňovali najmä popadané stromy z cestných komunikácií, striech alebo z vozidiel. V niekoľkých prípadoch zasahovali v súvislosti s odtrhnutými strechami," uviedla Križanová. Pri zásahoch bolo podľa nej nasadených 51 profesionálnych a 29 dobrovoľných hasičov. Križanová dodala, že na mnohých miestach hasiči naďalej zasahujú.

Predpoveď od Miriam Jarošovej

Počasie na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách, ovplyvňovala počas nedele tlaková níž presúvajúca sa priamo cez naše územie od juhozápadu na severovýchod.  Priniesla búrky, výdatné zrážky, ale najmä silný vietor aj s nárazmi.
Vietor vzniká v dôsledku nerovnomerne rozloženého tlaku vzduchu na zemskom povrchu a pretože vanie z miest z vyšším nižším tlakom do miest s nižším tlakom a je tým silnejší, čím je väčší tento rozdiel tlakov, niet sa čo diviť, že na našom území sme najmä na juhozápade av okolí Karpát zaznamenali silný severozápadný vietor s nárazmi až na hranici 20 až 23 m/s, čo je 70 až 90 km/h.
Na horách bol búrlivý vietor až víchrica. Vietor bude fúkať ešte aj v noci a pomaly bude slabnúť počas pondelkového dňa. Takto silný vietor môže spôsobiť materiálne škody, alebo aj problémy v doprave.

S vetrom mali starosti aj v Čechách, v Rakúsku, ich hlavné mesto hlásilo problémy v doprave, ale aj v Poľsku, v Taliansku, v Maďarsku.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 Šport
20:30 Najlepšie počasie
19:30 Profesionáli III.
20:30 Denník Bridget Jonesovej
22:35 Niečo na tej Mary je
19:00 Štyri svadby a jeden pohreb
20:10 C.S.I.: Kriminálka New York VI.
20:55 C.S.I.: Kriminálka New York VI.
20:00 Z rozprávky do rozprávky
20:10 Macko Uško
20:25 Krtko
18:25 Cirkus
20:15 Na nože
22:30 Dřív než půjdu spát