Zatiahnuté, dažďové prehánky
Bratislava
Henrieta
28.11.2022
Krajský súd potvrdil rozsudok: Judita pôjde za vraždu spolužiaka na dvanásť rokov a štyri mesiace za mreže
Zdielať na

Krajský súd potvrdil rozsudok: Judita pôjde za vraždu spolužiaka na dvanásť rokov a štyri mesiace za mreže

ŽILINA / Dnes už 18-ročná Judita, ktorú obžalovali z vraždy spolužiaka Tomáša, je vinná. Rozhodol o tom v utorok popoludní Krajský súd Žilina.

Krajský súd v Žiline sa v utorok stotožnil s rozhodnutím prvostupňového súdu a potvrdil nepodmienečný trest odňatia slobody v dĺžke 12 rokov a 4 mesiace pre Juditu K. za predvlaňajšiu vraždu svojho kamaráta a spolužiaka Tomáša. Tragédia sa stala 16. mája 2019 v byte na žilinskom sídlisku Vlčince. Podľa rozsudku mala Judita svojmu kamarátovi spôsobiť najmenej 49 bodno-rezných poranení na rôznych častiach tela.

Polícia po Tomášovej smrti krátko pracovala s verziou útoku falošného odpočtára elektriny, ktorú záchranárom ponúkala samotná Judita. O tri dni neskôr práve ju obvinili z brutálnej vraždy. Jeden z dvoch nožov našli policajti v detskej izbe u Judity, ktorá v čase spáchania skutku mala 16 rokov. "Tam sú veci, ktoré sa nedajú spochybniť, vychovali beštiu," poznamenal Vladimír Teličák, otec zavraždeného Tomáša.

Žilinský krajský súd rozhodoval o odvolaní necelých päť mesiacov po verdikte okresného súdu, ktorý sa celou vecou zaoberal takmer rok. „Krajský súd zamietol odvolania obžalovanej a jej zákonných zástupcov a sestry ako nedôvodné. Riadny opravný prostriedok proti rozhodnutiu Krajského súdu v Žiline nie je prípustný,” priblížila rozhodnutie súdu jeho hovorkyňa Anna Dudová Záborská.

Juditin otec už rozsudok okresného súdu označil za nespravodlivý a vykonštruovaný a ako sám novinárom priznal, odôvodnenie krajského súdu nedokázal počúvať do konca. „Neviem sa s tým zmieriť a som prekvapený, že sa súd znížil k takým klamstvám, aké zazneli v odôvodnení. Existujú dôkazy svedčiace v Juditin prospech. Je napríklad preukázateľné, že nože sú veľké a do rán sa nezmestia a súd dokáže skonštatovať, že sú to vražedné zbrane. Som pobúrený a nahnevaný a nikdy sa s tým nezmierim,” vyhlásil Juditin otec.

Súvisiace články

Najčítanejšie