Na NAKA bol vypovedať bývalý prezident Andrej Kiska. Výsluch sa týkal daňového podvodu

Na NAKA bol vypovedať bývalý prezident Andrej Kiska. Výsluch sa týkal daňového podvodu

POPRAD / Bývalý prezident Andrej Kiska stále čelí obvineniu z daňového podvodu a v prípade sa naďalej koná. Kisku si v stredu, 17.marca, vyšetrovatelia pozvali na ďalší výsluch. Bývalý prezident je presvedčený, že ide o politickú kauzu a to napriek tomu, že už viac ako rok je strana, ktorú založil súčasťou vládnej koalície.

Dnes o desiatej prišiel Andrej Kiska na Národnú kriminálnu agentúru do Popradu. Čakalo ho vypočúvanie v kauze daňového podvodu.

Len pripomeňme, že vyšetrovateľ NAKA obvinil Andreja Kisku v decembri 2019 z pokračujúceho zločinu daňového podvodu. Skutok sa mal udiať v rokoch 2013 a 2014, kedy prebiehala predvolebná kampaň. Ako prezidentský kandidát si mal Andrej Kiska zaúčtovať náklady za kampaň do účtovníctva svojej spoločnosti KTAG a tým si znížil výšku dane. Daňová kontrola pochybenie potvrdila, Kiska chybu priznal, účtovníctvo opravil a dane doplatil. Preto celú kauzu považuje za vykonštruovanú. A jeho názor sa nezmenil ani po tom, čo nastúpila nová vláda. "Jedná sa o politický proces. Vyšetrovateľ ani prokurátor sa nezmenili. Sú to tí, ktorí nastúpili ešte za starých čias," povedal bývalý prezident Andrej Kiska. 

Andreja Kisku pravdepodobne čakajú vypočúvania aj v inej kauze. Podľa našich informácií sa polícia bude zaoberať aj prípadom prevodu pozemku napriek tomu, že o ňom už rozhodol súd. Išlo o lukratívny pozemok, o ktorom exprezident tvrdil, že mu patrí. Lekár Ján Frantz sa však obrátil na súd s tým, že skutočným vlastníkom je on. Sudca dal za pravdu lekárovi. Kiska je stále presvedčený o tom, že bol pri prevode oklamaný podtatranskou pozemkovou mafiou. "Viem, že sa tu diali veľmi zlé veci a ja som bol jednou z obetí týchto rôznych podvodov, ktoré sa tu diali, ale nemám ďalšie informácie," uviedol Andrej Kiska. Políciu však bude zaujímať, ako k prevodu došlo a kto za tým je. A s tým je spojená aj kauza s videami, na ktorých vystupuje exprezident a kde sa hovorí aj o pozemkoch. Tu zas práve Kiska podal trestné oznámenie. "Vypovedal som ohľadom zverejnenia videí, ale žiaľ, zatiaľ žiadne ďalšie informácie nemám," informoval Kiska. NAKA sa k dnešnému výsluchu a ďalším kauzám nevyjadrila. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:30 Bez servítky
09:35 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:25 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
09:20 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
07:00 Prvé oddelenie
07:35 Prvé oddelenie
08:30 Divoké kone II.
07:00 Rybičky Flip a Flap
07:05 Maxipes Fík
07:15 No, počkaj!
05:15 Twilight sága: Rozbřesk - 2. část
07:20 Zlatokopka
08:55 Dvě svatby