Zistenia TV JOJ: V prípade Mýtnik vypovedajú ako svedkovia ľudia z akcií Boží mlyn, Očistec a Judáš

Zistenia TV JOJ: V prípade Mýtnik vypovedajú ako svedkovia ľudia z akcií Boží mlyn, Očistec a Judáš

PEZINOK / Podľa informácii TV JOJ proti obvinením v prípade Mýtnik vypovedajú v pozícií svedkov funkcionári finančnej správy, ktorí figurujú v trestných stíhaniach ako Boží mlyn, Očistec a Judáš.

O údajných kšeftoch s informačnými technológiami pre štát za milióny eur, ktoré nakupoval vtedajší prezident finančnej správy Imrecze od spriaznenej firmy Allexis, vypovedá v pozícií svedka trestne stíhaný exriaditeľ sekcie daní a cieľ finančnej správy Daniel Čech, bývalý riaditeľ kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó a bývalý generálny riaditeľ sekcie ekonomiky Martin Fleischer. 

Trojici, v deň zatknutia a obvinenia Františka Imreczeho, vyšetrovateľ dočasne odložil vznesenie obvinenia pre závažný zločin porušenia povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Imrecze, Grega, Suchoba, bratia Brhelovci a Jana Rovčaninová s podnikateľmi Poláčkom a Boškom figurujú pri stíhaní pre podozrivé a manipulované nákupy informačných technológií pre štátnu správu presahujúce sumu 42 milónov eur. Podľa zdroja webového portálu Noviny.sk vo veci obvinených František Imrecze, Michal Suchoba a spol. vypovedá aj trestne stíhaný niekdajší šéf finančnej jednotky policajného zboru Bernard Slobodník.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:30 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:10 Prvé oddelenie
05:30 Policajti v akcii
06:15 Nákupné maniačky
05:25 Maxipes Fík
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Bob staviteľ XV. - XVIII.
05:50 Dívka z divočiny
07:30 Americká Miss India
09:15 Na nože