Holanďania, ktorí stoja za najväčším kontrabandom drog objaveným na Slovensku, sa znova postavili pred súd

Holanďania, ktorí stoja za najväčším kontrabandom drog objaveným na Slovensku, sa znova postavili pred súd

NITRA / Dvaja muži z Holandska, ktorí stoja za najväčšou zásielkou drog zachytenou na Slovensku, sa znova postavili pred súd. Nesúhlasili totiž s prvostupňovým súdom, ktorý ich posadil do väzby. Zásielku - jeden a pol tony pervitínu, objavili ešte v máji.

Členovia medzinárodnej organizovanej skupiny proti rozhodnutiu, že zostávajú vo väzbe podali sťažnosť. O všetkom tak rozhodoval krajský súd. Okresný súd mužov posadil do takzvanej preventívnej a útekovej väzby. Jeden skončil za mrežami v Nitre a druhý v Bratislave. Rozsudok prvostupňového súdu, kraj potvrdil.

"Krajský súd v Nitre uznesením sťažnosti obvinených zamietol, rozhodnutie je právoplatné a zostávajú vo väzbe," uviedla hovorkyňa súdu v Nitra Lena Kiradžiev.


Muži tak zostávajú na Slovensku. K nám ich vydali z Holandska pred mesiacom. Do mesta pod Zoborom ich eskortovali vrtuľníkom. Na súde vládli prísne opatrenia a uzatvorili aj časť ulice.

Právnik jedného z obvinených nám vtedy povedal, že na Slovensko vydaný síce bol ale Holandská strana, tak urobila s výhradou. V prípade dokázania viny mu tak hrozí nižší trest. "Bude sa aplikovať len maximálne trest podľa Holandského práva. Čiže nie 20-25 rokov ale 12 rokov," uviedol právny zástupca jedného z obžalovaných Michal Mandzák.
Leon V. a Frank R. sú obvinení za závažný drogový zločin. Zásielku jeden a pol tony pervitínu objavili v útrobách nádrží na kvapalinu ešte v máji v Nitre. Drogy k nám putovali z Mexika. Ukryté boli v balíkoch. Spolu išlo o 500 kusov. Tento prípad najväčšej zachytenej drogovej zásielky na Slovensku je stále v štádiu vyšetrovania.

Pozrite si archívnu reportáž zachytávajúcu hasičov, ktorí odstraňovali najväčšiu drogovú zásielku na Slovensku:

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

08:35 Bez servítky
09:45 Súdna sieň
10:55 Policajti v akcii
08:30 Kosti XII.
09:25 Kosti XII.
10:40 IQ Taxi
08:15 Divoké kone
09:50 Divoké kone
11:15 Prvé oddelenie II.
08:35 Petronela Jabĺčková
08:50 Barbapapa II.
08:55 Rapotáčik 2
07:45 Láska na tři roky
09:35 Rodinná loupež
11:15 Mopsík k zulíbání