Traja ľudia, ktorí pricestovali zo zahraničia ako negatívni, boli doma po pár dňoch pozitívni

Traja ľudia, ktorí pricestovali zo zahraničia ako negatívni, boli doma po pár dňoch pozitívni

BRATISLAVA / Ani týždeň nekončíme s klesajúcimi číslami pri pozitívne testovaných na Covid-19 . Naopak za uplynulý deň máme 20 pozitívnych prípadov. Podľa Národného centra zdravotníckych informácií počet ľudí infikovaných na Slovensku je 1 720. Na JISke sú len dvaja pacienti a jeden na pľúcnej ventilácii. Najviac prípadov je z Prievidze a z Čadce.

V prievidzskom okrese pribudlo desať nových prípadov. Traja pozitívni sú repatrianti, ktorí sa vrátili zo Španielska, Francúzska a Talianska. "Boli doma v izolácii, testovali sme ich na šiesty deň a vyšli nám pozitívni," vraví riaditeľka RÚVZ Bojnice Zuzana Tornócziová.

Všetci traja sú momentálne v domácej karanténe. Ďalší pozitívne testovaní súvisia s prievidzskými zmrzlinármi. "Máme troch brigádnikov, ktorí pracovali v zmrzlinárňach a štyroch rodinných príslušníkov majiteľov zmrzlinární," informuje ďalej Tornócziová. Hygienikom sa stále hlásia nový ľudia, ktorí boli so zmrzlinármi v úzkom kontakte. Predpokladajú, že počet pozitívnych prípadov bude rásť. 

V nepríjemnej štatistike o koronavíruse sa opäť objavili aj nové prípady z Kysúc, je ich tam šesť. Sú to ľudia, ktorým odobrali zdravotné sestry stery v rámci rozsiahleho testovania v Čadci. "To sú všetko ľudia, ktorí prišli do úzkeho kontaktu s nakazeným človekom," objasňuje Martin Šenfeld, riaditeľ KNsP. 

Dnes zasadal aj krízový štáb mesta Čadca a rozhodol o zrušení opatrení z minulého týždňa. "Otvorili sme kúpalisko, otvorili sme plaváreň, dom kultúry, kino, všetky predškolské zariadenia na území mesta," uvádza hovorca mesta Čadca Marián Kráľ. Miestni hygienici ale upozorňujú na to, že Kysuce sú prihraničný región Česka a Poľska, preto stále hrozí určité riziko.

Celkovo bolo včera spravených 1801 testov. Po jednom prípadne za včerajšok pribudlo aj v Senici Galante a Trnave. "V prípade pozitívne testovaného pacienta v spádovom území RÚVZ Trnava, ide o importovanú nákazu zo Srbska," uvádza regionálny hygienik Tomáš Hauko. Aj ministerstvo zdravotníctva očakáva, že čísla  bratislavskom regióne môžu aj naďalej rásť. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

10:50 Súdna sieň
12:00 Noviny o 12:00
12:40 TOP STAR
11:05 Letecké katastrofy XVI.
12:25 Profesionáli III.
13:25 Simpsonovci XI.
10:20 Nákupné maniačky
11:55 Pod povrchom
13:00 Slnečno, sem-tam vraždy I.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti III.
11:10 Medzi nami zvieratkami
11:20 Arthur a Minimojovia
10:50 Sladko-slaná láska
12:30 Železná lady
14:25 Ve jménu krále