Východ Slovenska naďalej bičujú záplavy. Masívna prívalová vlna udrela už tretíkrát

Východ Slovenska naďalej bičujú záplavy. Masívna prívalová vlna udrela už tretíkrát

OKRES HUMENNÉ / Po extrémnych povodniach v pondelok na krajný východ dorazila armáda aj hasiči s vyslobodzovacím tankom. V obci Zubné, kde prívalová vlna strhla most spolu s časťou brehu sú ešte aj v tejto chvíli nasadené ťažké mechanizmy priamo v toku rieky. Zrútený most odrezal od sveta niekoľko firiem aj reštauráciu. Zhruba 25 ľudí sa zatiaľ nemôže vrátiť do práce.

"Sila sa nahromadila, lebo nabralo stromy, a ten tlak, ten nápor to nevydržalo a voda prebila celý most," povedal obyvateľ Zubného. Most sa zrútil do vody a strhlo aj časť brehu. Na druhej strane sídlia tri firmy a reštaurácia. Pracuje tam zhruba 25 ľudí. S obcou ich spájal iba most.


"Voda je veľká, nemôžeme sa dostať do firmy cez tú vodu," vyjadril sa majiteľ jednej z firiem. V obci Zubné v pondelok celý deň pracuje ťažká technika. Namiesto priviezli aj špeciálny, vyslobodzovací tank. Pomocou neho hasiči odstraňujú vyše 6 tonové zvyšky starého mosta. Meteorológovia aj naďalej varujú pred silnými dažďami. V obciach na krajnom východe platí výstraha druhého stupňa do utorkového poludnia.

Z koryta sa vyliala aj Morava

Silný dážď, ktorý za uplynulé dni dopadol na Slovensko, potrápil aj obyvateľov Západného Slovenska. Vysoké hladiny riek zaplavili niektoré cesty, dokonca odstavili aj hraničné priechody.

​Druhý a tretí povodňový stupeň vyhlásili viaceré obce po celom Slovensku

Hasiči zasahujú aj na iných miestach Slovenska. V teréne majú takmer dvesto pracovníkov so stovkou ťažkej techniky. V boji s veľkou vodou už použili tritisíc vriec s pieskom a viac ako 5 tisíc ton kameňa, ktorým spevňujú brehy. Na východnom slovensku je tretí povodňoví stupeň v siedmych obciach.

Druhý stupeň platí v 20-tich obciach a mestách na východe. Zvýšené povodňové stupne hlásia viaceré obce zo stredného, západného i severného Slovenska, kde navyše v pondelok meteorológovia vydali výstrahu druhého stupňa pred povodňami. Výstraha platí do utorka do 10 hodiny.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
19:05 KINOSÁLA
19:25 Profesionáli II.
20:25 KINO PLUS PREMIÉRA: Ržev
19:00 Premeny s Khloé Kardashian I.
20:10 Myšlienky vraha II.
21:00 Myšlienky vraha II.
18:55 Arthur a Minimojovia
19:20 Rapotáčik 3
19:25 Barbapapa II.
18:10 Tygr a sníh
20:15 Já nebo nikdo
21:55 Nečekaná hrozba