Prvý máj na ktorý nezabudneme. TAKTO netradične ho oslávili počas karantény v Handlovej

Prvý máj na ktorý nezabudneme. TAKTO netradične ho oslávili počas karantény v Handlovej

HANDLOVÁ / V Handlovej bolo dnes počuť internacionálu a po meste jazdilo alegorické vozidlo. Nadšenci oslavovali 1. máj. O deň skôr len preto, že zajtra chcú podľa ich slov oddychovať. Pandémia zasiahla aj stavanie májov. V obciach a mestách ich stavali bez divákov a hudby.

V Handlovej oslávili 1. máj o deň skôr no so všetkou parádou. Nápad vznikol v hlavách nadšencov z dobrovoľníckeho centra v Handlovej. Vyzvali ľudí aby si vyzdobili balkóny a na svete bol balkónový 1. máj. 
"Mne sa to veľmi páčilo táto  výzva a hneď som sa zapojila.  Mám rada takéto kadejaké recesie," povedala obyvateľka Handlovej. "Cieľ bol, aby sa ľudia usmievali  aj pod  tými rúškami. Je to vidno na tých očiach, že  sú aj takí veselší," okomentoval organizátor.  


Zatiaľ čo v Handlovej oslavovali, v okolitých mestách a obciach stavali máje. Tento rok netradične takmer bez ľudí a bez hudby."Pre nás je to katastrofa, že nemôžeme hrať  naživo,"  dodal riaditeľ ZUŠ v Bojniciach, Jozef Baláž.
Deti zo základnej umeleckej školy v Bojniciach však hrajú ďalej. Členovia netradičného súboru Karanténka, ktorí spolu denne hrajú online nezabudli ani na stavanie májov.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

09:00 Súdna sieň
10:00 Súdna sieň
11:00 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
09:20 Simpsonovci XXIII.
09:45 Simpsonovci XXIII.
10:10 DVOJIČKY
08:55 OCHRANCOVIA
10:05 Prvé oddelenie II.
10:30 Prvé oddelenie II.
09:20 Jojko záchranár
09:30 Ruby z dúhy I.
09:45 Strážca vesmíru Roger
09:05 Pozlátko Hollywoodu
10:40 Americká Miss India
12:25 Z ulice na green