Koronavírus sa u rodiny, ktorá sa vrátila z Talianska, nepotvrdil. Ružomberská nemocnica ale zaviedla špeciálne opatrenia

28.02.2020 11:48 Noviny.sk Slovensko

Koronavírus sa u rodiny, ktorá sa vrátila z Talianska, nepotvrdil. Ružomberská nemocnica ale zaviedla špeciálne opatrenia

Archívna reportáž
embed kód
RUŽOMBEROK / V stredu okolo obeda záchranná služba priviezla do ružomberskej nemocnice rodinu - starú mamu, dvoch synov a vnuka, u ktorých bolo podozrenie na koronavírus. Hovorkyňa nemocnice v piatok potvrdila, že sa u rodiny nákaza na vírus nepotvrdila.
"Krvné výsledky u rodiny z Veličnej, ktorá sa vrátila z lyžovačky v Taliansku, nepotvrdili nákazu koronavírusom. Pacienti sú momentálne v dobrom zdravotnom stave a popoludní ich prepustíme do domáceho liečenia," uviedla hovorkyňa Petra Dišková, Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok - FN. 

Aj napriek tomu, dnešným dňom vydalo vedenie ÚVN SNP Ružomberok - FN zákaz návštev u pacientov  na oddeleniach z  preventívnych dôvodov a kvôli stúpajúcemu výskytu bežných respiračným ochorení. "Zároveň v súvislosti s koronavírusom,  prosíme všetkých obyvateľov, aby nepodliehali panike. Ak majú príznaky ochorenia, boli v oblasti s výskytom koronavírusu, prípadne v kontakte s nakazenou osobou, treba postupovať podľa usmernenia hlavného hygienika SR," informovala ďalej hovorkyňa. To znamená, že pacient by mal zostať doma, v pracovnom čase  telefonicky kontaktovať svojho lekára a mimo pracovnej doby Ambulanciu pohotovostnej služby. Lekári následne zabezpečia bezpečný prevoz chorého na našu Kliniku infektológie.  Prosíme pacientov, aby v prípade dôvodného podozrenia nechodili do nemocnice na iné pracoviská -  ohrozujú tým ostatných pacientov,  ako aj zdravotnícky personál.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

10:30 Dovidenia, stará mama! II.
11:00 Dovidenia, stará mama! II.
11:50 MILÁČIKOVO
09:55 NA CHALUPE
11:05 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
12:00 NOVÉ BÝVANIE
10:35 Áno, šéfe! USA IV.
11:45 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
12:35 Veľké upratovanie: New York I.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti II.
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
09:40 Nádech pro lásku
11:45 Útěk ze Sibiře
14:10 Divergence