Koronavírus sa u rodiny, ktorá sa vrátila z Talianska, nepotvrdil. Ružomberská nemocnica ale zaviedla špeciálne opatrenia

28.02.2020 11:48 Noviny.sk Slovensko

Koronavírus sa u rodiny, ktorá sa vrátila z Talianska, nepotvrdil. Ružomberská nemocnica ale zaviedla špeciálne opatrenia

Archívna reportáž
embed kód
RUŽOMBEROK / V stredu okolo obeda záchranná služba priviezla do ružomberskej nemocnice rodinu - starú mamu, dvoch synov a vnuka, u ktorých bolo podozrenie na koronavírus. Hovorkyňa nemocnice v piatok potvrdila, že sa u rodiny nákaza na vírus nepotvrdila.
"Krvné výsledky u rodiny z Veličnej, ktorá sa vrátila z lyžovačky v Taliansku, nepotvrdili nákazu koronavírusom. Pacienti sú momentálne v dobrom zdravotnom stave a popoludní ich prepustíme do domáceho liečenia," uviedla hovorkyňa Petra Dišková, Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok - FN. 

Aj napriek tomu, dnešným dňom vydalo vedenie ÚVN SNP Ružomberok - FN zákaz návštev u pacientov  na oddeleniach z  preventívnych dôvodov a kvôli stúpajúcemu výskytu bežných respiračným ochorení. "Zároveň v súvislosti s koronavírusom,  prosíme všetkých obyvateľov, aby nepodliehali panike. Ak majú príznaky ochorenia, boli v oblasti s výskytom koronavírusu, prípadne v kontakte s nakazenou osobou, treba postupovať podľa usmernenia hlavného hygienika SR," informovala ďalej hovorkyňa. To znamená, že pacient by mal zostať doma, v pracovnom čase  telefonicky kontaktovať svojho lekára a mimo pracovnej doby Ambulanciu pohotovostnej služby. Lekári následne zabezpečia bezpečný prevoz chorého na našu Kliniku infektológie.  Prosíme pacientov, aby v prípade dôvodného podozrenia nechodili do nemocnice na iné pracoviská -  ohrozujú tým ostatných pacientov,  ako aj zdravotnícky personál.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

12:40 Taxi
14:50 Titanic
19:00 Krimi
12:05 NOVÉ BÝVANIE
13:25 Vybíjaná: Choď do toho na plné gule
15:40 Rok vtákov
13:00 GURMÁNI ULICE
13:25 GURMÁNI ULICE
14:10 INKOGNITO
13:05 Ruby z dúhy I.
13:25 Viking Vicky
13:35 Viking Vicky
12:40 Twilight sága: Rozbřesk - 1. část
14:45 Cesta do země jednorožců
16:25 Diana