V Trnave hospitalizovali ženu s podozrením na koronavírus, lekári preverili už 63 vzoriek

25.02.2020 12:59 Noviny.sk Slovensko

V Trnave hospitalizovali ženu s podozrením na koronavírus, lekári preverili už 63 vzoriek

TRNAVA / Vo Fakultnej nemocnici v Trnave hospitalizovali ženu s podozrením na koronavírus. Na základe prísnych pravidiel bola následne izolovaná na Infekčnej klinike. Nakazenie koronavírusom sa u pacientky nakoniec nepotvrdilo.

Slovenka sa vrátila z Talianska, kde je nakazených novým koronavírusom už viac ako 130 ľudí. Do nemocnice v Trnave ju prijali v pondelok v poobedňajších hodinách. O tom, že výsledky ženy, ktorá leží v trnavskej nemocnici, budú známe počas utorňajšieho dňa, informovala hovorkyňa nemocnice Katarína Tittelová. 

"Fakultná nemocnica Trnava prijala pacientku na základe prísnych pravidiel a následne bola izolovaná na Infekčnej klinike FN Trnava. U pacientky boli vykonané potrebné vyšetrenia na zistenie prítomnosti koronavírusu. Výsledky sú negatívne, to znamená, že pacientka nie je koronavírusom nakazená," informovala hovorkyňa v tlačovej správe. 

Na Slovensku nový koronavírus doteraz nebol potvrdený. Ministerstvo zdravotníctva a Úrad verejného zdravotníctva situáciu sledujú a v prípade potreby sú pripravené aj v spolupráci s ďalšími rezortmi pristúpiť k potrebným opatreniam. Po januárovom zasadnutí krízového štábu na ministerstve zdravotníctva sa zároveň vykonali cvičenia vo vybraných nemocniciach, na vybraných hraničných priechodoch a na letisku M. R. Štefánika v Bratislave. "Na Slovensku ochorenie COVID-19 (nový koronavírus) doteraz nebolo potvrdené. Aktuálne je k dnešnému dňu preverených 63 vzoriek," informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová. 

Slovensko bude v reakcii na aktuálnu situáciu v tejto krajine, na príkaz premiéra Petra Pellegriniho od dnešného dňa kontrolovať všetkých pasažierov prilietajúcich do Bratislavy z Talianska. 

V Rakúsku sa potvrdili prvé dva prípady nákazy novým typom koronavírusu, uvádza to agentúra ČTK s odvolaním na APA. Dvaja pacienti sú v nemocnici v Innsbrucku, majú nízke teploty. 

Zdroj: noviny.sk/sita

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

12:05 INKOGNITO
13:15 VŠETKO ČO MÁM RÁD
14:40 Súdna sieň
12:20 NOVÁ ZÁHRADA
13:35 DEDIČSTVO
14:55 Profesionáli II.
12:20 Vražedné Miami
13:20 Doktori II.
14:10 Dr. House VIII.
12:35 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
12:45 Bob a Bobek králiky z klobúka
12:50 Medzi nami zvieratkami
12:40 S láskou, Rosie
14:30 Vášeň mezi řádky
16:30 Hříšný tanec