Zatiahnuté
-3°
Bratislava
Oto
5.12.2023
V Trnave hospitalizovali ženu s podozrením na koronavírus, lekári preverili už 63 vzoriek
Zdielať na

V Trnave hospitalizovali ženu s podozrením na koronavírus, lekári preverili už 63 vzoriek

TRNAVA / Vo Fakultnej nemocnici v Trnave hospitalizovali ženu s podozrením na koronavírus. Na základe prísnych pravidiel bola následne izolovaná na Infekčnej klinike. Nakazenie koronavírusom sa u pacientky nakoniec nepotvrdilo.

Slovenka sa vrátila z Talianska, kde je nakazených novým koronavírusom už viac ako 130 ľudí. Do nemocnice v Trnave ju prijali v pondelok v poobedňajších hodinách. O tom, že výsledky ženy, ktorá leží v trnavskej nemocnici, budú známe počas utorňajšieho dňa, informovala hovorkyňa nemocnice Katarína Tittelová. 

"Fakultná nemocnica Trnava prijala pacientku na základe prísnych pravidiel a následne bola izolovaná na Infekčnej klinike FN Trnava. U pacientky boli vykonané potrebné vyšetrenia na zistenie prítomnosti koronavírusu. Výsledky sú negatívne, to znamená, že pacientka nie je koronavírusom nakazená," informovala hovorkyňa v tlačovej správe. 

Na Slovensku nový koronavírus doteraz nebol potvrdený. Ministerstvo zdravotníctva a Úrad verejného zdravotníctva situáciu sledujú a v prípade potreby sú pripravené aj v spolupráci s ďalšími rezortmi pristúpiť k potrebným opatreniam. Po januárovom zasadnutí krízového štábu na ministerstve zdravotníctva sa zároveň vykonali cvičenia vo vybraných nemocniciach, na vybraných hraničných priechodoch a na letisku M. R. Štefánika v Bratislave. "Na Slovensku ochorenie COVID-19 (nový koronavírus) doteraz nebolo potvrdené. Aktuálne je k dnešnému dňu preverených 63 vzoriek," informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová. 

Slovensko bude v reakcii na aktuálnu situáciu v tejto krajine, na príkaz premiéra Petra Pellegriniho od dnešného dňa kontrolovať všetkých pasažierov prilietajúcich do Bratislavy z Talianska. 

V Rakúsku sa potvrdili prvé dva prípady nákazy novým typom koronavírusu, uvádza to agentúra ČTK s odvolaním na APA. Dvaja pacienti sú v nemocnici v Innsbrucku, majú nízke teploty. 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy