Psík zomrel na Silvestra po tom, čo ho na smrť vydesila pyrotechnika

Psík zomrel na Silvestra po tom, čo ho na smrť vydesila pyrotechnika

ŽILINA / Žilinčanka Jana Konečná oplakáva svojho milovaného psíka, ktorý zomrel zbytočnou smrťou. Štvorročnú Atiyu zabil zvuk pri výbuchu petardy v centre mesta. Potvrdili to aj veterinári, ktorí nemali žiadnu šancu zvieratku pomôcť.

Majiteľka psa môže na svojho miláčika už len spomínať. Rovnako zronený bol aj jej priateľ, ktorý nemohol zadržať slzy a stále plakal. Práve on bol včera predpoludním na prechádzke s Atiyou, keď sa stalo nešťastie. "Bol veľký buchot, ona sa zatočila a hneď klesla na zem," povedala majiteľka psa Jana.

Fenka afgánskeho chrta bola nepokojná už od silvestrovského večera. Celú noc sa ju snažili chrániť pred zvukmi zábavnej pyrotechniky, aby na ňu čo najmenej doliehali. Obrovský smútok im spôsobila jediná odpálená petarda. "Kým prišli sem, tak už len kolegyňa skonštatovala, že psík je mŕtvy. Už nebilo ani srdiečko, ani nedýchal," vyjadrila sa zverolekárka Silvia Gelačková. 

Podľa odborníkov bola príčinou smrti nečakaná rana. "Mohol mať nejakú vadu, ktorá mu v bežnom živote nevadila. Mohol normálne fungovať, ale pri takejto stresovej situácii to spôsobilo zlyhanie srdca," skonštatovala zverolekárka. Majitelia zvieraťa sú ešte stále šokovaní zo smrti ich miláčika. Svojím príbehom chcú upozorniť na to, že zábavná pyrotechnika môže spôsobiť aj obrovský žiaľ.

Ohňostroje a petardy síce patria k oslavám nového roka, no pre zvieratá ide o mimoriadne ťažké momenty. Rachot z delobuchov ich dokáže poriadne vystrašiť. Viac k tejto téme si môžete pozrieť v archívnej reportáži:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

22:55 Kohút na víne 2
01:25 Návštevníci 3: Revolúcia
03:30 Našli ma naši
22:40 Symfónia strachu
00:40 Umelá inteligencia
02:15 Americkí tínedžeri
23:00 Vikingovia V.
00:00 Vikingovia V.
00:55 Teória spokojnosti I.
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 Kúzlovanie
00:05 Ovečka Shaun II.
22:25 Borg/McEnroe
00:15 Strážce spravedlnosti I.
00:55 Lidská jatka