Obyvateľov Dobšinej vystrašil silný zápach plynu. Polícia uzavrela časť mesta

Obyvateľov Dobšinej vystrašil silný zápach plynu. Polícia uzavrela časť mesta

DOBŠINÁ / Silný zápach plynu v piatok ráno vystrašil obyvateľov Dobšinej v rožňavskom okrese. K masívnemu úniku tam došlo po tom, ako na nadzemný prechod plynovodu, ktorý vedie ponad miestny potok spadol strom. Obyvatelia sa báli, policajti z dôvodu bezpečnosti ľudí časť mesta uzavreli.

Následkom ťažkého snehu spadol strom nielen na elektrické vedenie, ale aj na plynové premostenie. V Dobšinej došlo k masívnemu úniku plynu. "Spadnutý strom na hlavné plynové vedenie, ktoré zabezpečuje dodávku plynu do celej Dobšinej," potvrdil veliteľ zásahu Gabriel Bacso. 

"Dosť veľký únik plynu. Zatiaľ je to kontrolované, lebo je to vonku a plyn uniká hore," dodal prednosta MSÚ Dobšiná Pavol Burdiga. Ľudí z okolitých domov evakuovať nemuseli, obyvatelia však boli na únik plynu upozornení. 

Policajti časť mesta, kde plyn unikal úplne uzavreli. "Premávka v oboch smeroch bola uzavretá, policajti ju odkláňali cez blízke ulice," informovala policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. 

Pracovníci SPP distribúcia začali s výkopovými prácami. Museli nájsť poškodenú časť plynovodu a plyn odstaviť. "Kvôli bezpečnosti únik zemného plynu zaistili a prerušili distribúciu zemného plynu pre 14 odberateľov v kategórii domácnosť," informoval hovorca SPP Distribúcia Milan Vanga. 

Bez elektriny však ostalo celé mesto. "Elektrikári obe vetvy odpojili a postupne ich budu zapájať. Tá časť, kde plyn unikal zatiaľ ostane ako je," uviedol Burdiga. 

Po tragédii v Prešove sú ľudia obozretnejší. Pred pár dňami nahlásili únik plynu aj v Komárne: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

23:10 Agentka v utajení
01:25 Môj príbeh
02:50 Vaša výsosť
22:35 Vaša výsosť
00:30 Horúce strely 2
02:00 Bieli vlci
22:50 Walking Dead IX.
00:00 Kráľovná juhu III.
00:55 Kutyil s.r.o.
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 No, počkaj!
00:05 Ovečka Shaun II.
22:25 Poznáš muže svých snů
00:00 Modré diamanty
01:40 Strážce spravedlnosti I.