Exkurzia do histórie: O čom sa písalo 8. novembra 1989

Exkurzia do histórie: O čom sa písalo 8. novembra 1989

ČESKO / SLOVENSKO / Siedmeho novembra 1989 vypukli v hlavnom meste Moldavskej socialistickej republiky Kišiňov občianske nepokoje. V gruzínskom Tbilisi spálili protestujúci sovietsku vlajku a skandovali: Dolu so Sovietskym zväzom. K narušeniam osláv víťazného októbra došlo aj v Litovskej socialistickej republike. Naša tlač nasledujúci deň, čiže presne pred tridsiatimi rokmi písala o nadšených robotníkoch, pripomínajúcich si revolúciu v Moskve.

Orgán ústredného výboru komunistickej strany Slovenska Pravda sa venuje oslavám sedemdesiateho druhého výročia Veľkej októbrovej socialistickej revolúcie v Moskve. Tie vyvrcholili tradičnou vojenskou prehliadkou a manifestáciou moskovských pracujúcich, na ktorej sa zúčastnili desaťtisíce Moskovčanov. Orgán Ministerstva poľnohospodárstva a výživy Slovenskej socialistickej republiky a slovenského výboru zväzu družstevných roľníkov Roľnícke noviny zase informuje, že stredoslovenskí poľnohospodári sa vydali cestou zvyšovania efektívnosti výroby.

Prácu, ktorú v minulosti vykonávalo sto brigádnikov zvládne teraz za pomoci kombajna len pätnásť ľudí. Na poslednej strane Pravdy sa čitatelia dozvedia, že šachový šampión Garri Kasparov vyhral nad komputerom dve partie. "Neviem si predstaviť, že by mohlo existovať niečo silnejšie, ako je ľudská myseľ" - komentoval svoje hladké víťazstvá nad umelým intelektom šachový majster sveta.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

12:30 TOP STAR
12:55 INKOGNITO
14:00 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
12:45 NA CHALUPE
13:55 Prvé oddelenie
14:25 Prvé oddelenie
12:15 UHÁDNI MÔJ VEK
13:10 Vtierka Sam
14:05 Kosti
12:45 Bob a Bobek králiky z klobúka
12:55 Knihy od Stonožky
13:05 Ruby z dúhy I.
12:25 Z ulice na green
14:15 Skoro dospělá
15:55 Králové hor