Polojasno
27°
Bratislava
Zuzana
11.8.2022
Prvý novembrový víkend očakávajte chladno a dážď. Začiatkom týždňa sa ale teploty otočia
Zdielať na
Slovensko

Prvý novembrový víkend očakávajte chladno a dážď. Začiatkom týždňa sa ale teploty otočia

BRATISLAVA / Po studenej noci, keď teplota klesla aj odvážnejšie pod bod mrazu, sa môžeme tešiť na posledný októbrový deň v znamení slnečných lúčov. 

Štvrtok bude slnečný, aj keď sa zrána a predpoludním ojedinele objavia hmly alebo nízka oblačnosť. Denná maximálna teplota sa dostane na hodnoty 6 až 11°C, iba na severe, prípadne na miestach, kde sa hmla udrží dlhšie, bude teplota okolo 4°C. Viať bude iba slabý vietor.  "Ešte aj v prvý novembrový deň nás bude ovplyvňovať oblasť vysokého tlaku vzduchu. Aj v piatok sa budú ráno objavovať hmly, ale cez deň sa rozplynú a na teplomeroch sa ustáli teplota od 5 do 12°C," informovala meteorologička Najlepšieho počasia Miriam Jarošová. 
Zmena príde v sobotu, keď už v noci začne oblakov pribúdať a môžu sa objaviť prvé zrážky.  "To počasie u nás začne ovplyvňovať frontálne rozhranie. Za ním k nám začne prúdiť teplý a vlhký vzduch od západu. Znamená to, že sobota bude oblačná až zamračená , miestami s dažďom a teplotou od 6 do 11°C.," pokračovala meteorologička Jarošová. 
Teplý a vlhký vzduch sa prejaví naplno v ďalších dňoch. Zostane síce veľa oblakov a dažďa, ale vrátia sa vysoké denné teploty. V nedeľu bude teplota od 11 do 16, na juhu od 16 do 20°C. Bude veterno a tak sa teplý vzduch z vyšších hladín dostane až k zemi. 
"V pondelok ale aj v utorok zostane prevažne veľká oblačnosť so zrážkami a stále teplo," poznamenala Jarošová.  Denná teplota bude počas oboch dní od 11 do 18°C.  Sneženie sa zatiaľ odkladá. Počasie bude mať síce dušičkový raz-teda hmlisto, sychravo, ale za nechty nám mráz zachádzať nebude.  

Súvisiace články

Najčítanejšie