Kalavskej stratifikácia kráča do parlamentu na tenkých nohách. Kollárovci si to s podporou rozmysleli

Kalavskej stratifikácia kráča do parlamentu na tenkých nohách. Kollárovci si to s podporou rozmysleli

BRATISLAVA / Aj po piatku zostáva dohoda pri schvaľovaní stratifikácie nemocníc otázna. Lídri strany Sme Rodina, stratifikáciu nepodporia, rozmysleli si to. Taký bol ich argument počas rozpravy v parlamente. Hlasovať o zákone reformy nemocníc v prvom čítaní budú pritom poslanci už v pondelok.

V čase otvorenia témy stratifikácie bolo v rokovacej sále v poslaneckých laviciach 20 poslancov zo 150. "Som veľmi šťastná, že tu dnes s týmto zákonom môžem stáť. Netvrdím, že som najmúdrejšia, ale tvrdím, že treba niečo zmeniť. Cieľom zákona je zlepšiť ústavnú zdravotnú starostlivosť, čísla a parametre na Slovensku a koncové výkony situovať do štátnych rúk," povedala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. 

Od poslankyne SaS Jany Cigánikovej si za víziu reformy nemocníc, pretože reálne dôsledky pocíti pacient až s odstupom rokov, vyslúžila potlesk. "Je to súčasťou nášho reformného diela k zdravotníctvu, presne takáto centralizácia. Považujem to za absolútne kľúčovú vec, len jedna výčitka, že mohlo to byť skôr," povedala. 

"Reforma je potrebná, my chceme, aby v zákone boli čakacie lehoty, a keď nebudú splnené, pacient sa dá operovať v zahraničí," hovorí Marek Krajčí z OĽaNO. "Chcem len tlmočiť stanovisko nášho klubu, my tento návrh zákona nepodporíme," vyjadril sa nečakane Peter Pčolinský zo strany SME RODINA. 

"Nepočul som zásadnú pripomienku vlastne od nikoho, kto sa tu zúčastnil. Teda počul som niekoho zo SME RODINA, ale tí sa mýlia úplne pravidelne, takže niekto relevantný ak by mohol," reagoval poslanec Martin Poliačik. 

Ako zahlasuje pri schvaľovaní reformy nemocníc Smer -SD zostáva otázne i naďalej.

Pozrite si archívnu reportáž o téme: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:25 Súdna sieň
11:25 Dr. Dokonalý
09:55 Simpsonovci IV.
10:25 Najlepšie svetové videá V.
11:45 Áno, šéfe USA III.
09:25 Nákupné maniačky
10:50 UHÁDNI MÔJ VEK
12:00 Vražedné Miami II.
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Okido I.
09:30 Příšerky pod hladinou
11:10 Příliš pozdě na loučení
12:50 Tajemství úspěchu