Príbuzní obetí zrážky s vlakom pri Sabinove chcú zabrániť ďalším obetiam. Neváhajú zablokovať priecestie

03.10.2019 20:15 Noviny.sk Slovensko

Príbuzní obetí zrážky s vlakom pri Sabinove chcú zabrániť ďalším obetiam. Neváhajú zablokovať priecestie

ROŽKOVANY / Pozostalí, ktorým minulý týždeň pri nehode na železničnej trati pri Rožkovanoch v okrese Sabinov zahynuli manželky a matky nemajú čas smútiť. Pustili sa do boja za vybudovanie železničného priecestia chráneného závorami. Sú presvedčení o tom, že ak by tam závory boli aj v čase nehody, nemuseli by teraz zapaľovať sviečky na hroboch svojich príbuzných.

Deväť dní po nehode sa v kultúrnom dome v Rožkovanoch stretli zástupcovia železníc, polície i správcovia ciest. Prišli aj príbuzní obetí. Tí chcú závory, a to čo najskôr. Ich manželky a mamy im to už síce nevráti, ale podľa nich sa zachránia ďalšie životy. "Nebudeme nikoho tlačiť k múru ale s rečami ma nikto neohúri," uviedol manžel jednej z obetí nehody Miloš Sekerák.

O závorami chránenom priecestí sa hovorí dlhé roky. Zástupcovia železníc ale vysvetľujú, že zo dňa na deň to nie je možné. "Počas spracovania projektu bude rozhodnuté, či tam tie závory výjdu alebo nevýjdu," povedala zástupca Železníc Slovenskej republiky Robert Oravec. 

Pozostalí sú zo stretnutia sklamaní a sú pripravení urobiť niečo razantné. "Povedzte mi, čo budete robiť, keď tú závoru zablokujem, či autom alebo tam dám pásku," povedal Sekerák. 

Zronený syn jednej z obetí nechápe, aký je problém nájsť aspoň dočasné riešenie, kým sa nespracuje potrebná dokumentácia. Už vôbec nechápe, prečo by malo všetko trvať tak veľmi dlho. 

Pozrite si archívnu reportáž o tomto prípade.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:20 Súdna sieň
05:40 DIVOKÉ KONE II.
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:20 Panelák
06:20 NAŠI III.
06:50 POLICAJTI V AKCII
08:10 Odsúdené II.
06:45 Zubor Pompík
06:55 Rapotáčik
07:05 Agi Bagi III.
05:20 Slunce, seno, erotika
07:15 Skleněné peklo
09:05 Lagerfeld - důvěrné