Spevácky zbor z Trnavy Cantica Nova, ktorý uviazol pre tajfún na letisku v Tokiu, sa vracia domov

Spevácky zbor z Trnavy Cantica Nova, ktorý uviazol pre tajfún na letisku v Tokiu, sa vracia domov

VIEDEŇ / Už dávno mali byť doma, no nedobrovoľne uviazli na opačnom konci sveta. Pre úder tajfúnu zostal slovenský spevácky zbor uväznený na tokijskom letisku. Po niekoľkodňovom kempovaní v letiskovej hale sa konečne našlo lietadlo, ktoré by ich dopravilo takmer domov.

Slovenskí stredoškoláci zo speváckeho zboru, ktorých dramatické chvíle na letisku v Tokiu sledovalo celé Slovensko, sa vracajú späť domov. Vracajú sa v dvoch skupinách, prvá pristála na letisku vo Viedni vo štvrtok večer. "Je to výborný pocit, myslím, že hlavne pre deti to je výborný pocit. Sa zbavili tých stresových situácií, ktoré zažívali," vyjadril sa rodič Jozef Bobiecki.  "27 hodín sme strávili na letisku. V prvom rade musím povedať o deťoch, že sú to hrdinovia. Okrem toho, že boli reprezentovať Slovensko, tak prežívali aj tieto trampoty, zvládali to bravúrne," uviedol ďalší z rodičov Peter Cak. 

Deti boli po útrapách a cestovaní unavené, na kameru sa tak vyjadrovať radšej nechceli. Už sa ale nevedia dočkať, keď prídu domov. "Trnavský samosprávny kraj operatívne zabezpečil dopravu študentom našich stredných škôl, členov speváckeho zboru Cantica Nova, z letiska Schwechat do Trnavy," dodal Peter Kadlic, riaditeľ Odboru kultúry a športu TSK. 

Viac o ich uviaznutí na letisku v Tokiu sa dozviete aj TU:

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
19:30 Profesionáli III.
20:25 Pravá blondínka 2
22:30 Odboj: Bielski partizáni
18:55 Súdna sieň
20:10 Kosti IV.
21:00 Dr. House I.
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
20:10 Macko Uško
17:45 Divergence
20:15 Příběh mého syna
22:30 Vlčí volání