Auto po náraze skončilo vo Váhu. Vodičku unášal silný prúd, prežila len zázrakom

Auto po náraze skončilo vo Váhu. Vodičku unášal silný prúd, prežila len zázrakom

HUBOVÁ / Osobné auto prerazilo zábradlie a spadlo do Váhu, kde ho okamžite začal unášať silný prúd. Vodičke sa ale akoby zázrakom podarilo z auta vyslobodiť a priplávať k brehu. Nehoda sa stala tesne pred obcou Hubová v smere od Ružomberka.

Po príjazde záchranných zložiek bolo auto vo Váhu prázdne, hasiči spolu s policajtmi prehľadali brehy aj vodnú hladinu, spočiatku totiž nikto nevedel, koľko osôb sa v aute viezlo. Obyvatelia z blízkych domov, z opačného brehu Váhu neváhali, a aj oni začali prehľadávať okolie rieky.

Ženu z potopeného auta napokon našli na ceste za domami, bola dezorientovaná a zrejme po nehode v šoku. Poskytli jej suché oblečenie a počkali s ňou na príjazd policajtov a záchranárov. Tí 39-ročnú ženu ošetrili a previezli do ružomberskej nemocnice. "39-ročná žena bola ošetrená záchrannou zdravotnou službou pre povrchové poranenie hlavy a transportovaná do nemocnice v Ružomberku," vyjadril sa hovorca operačného strediska záchranárov Jozef Minár. 

Keďže sa auto nachádzalo pod úrovňou cesty, asi 10 metrov od brehu, vytiahnutie bolo možné len s použitím ťažkej techniky. "Dvaja potápači boli vo vode, snažili sa nájsť vhodné miesto na zapnutie vozidla. Príprava bola náročná, nakoľko potápačom práce sťažoval silný prúd a takmer nulová viditeľnosť," vyjadril sa veliteľ zásahu hasičov  Michal Cesnek. Pomocou navijáka dotiahli vozidlo čo najbližšie k brehu a následne pomocou žeriavu ho vytiahli.  

 Vodičku podrobili policajti dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Tvrdila im, že do zábradlia narazila úmyselne, údajne sa chcela zabiť.

 Hlavný ťah z Ružomberka na Martin na viac ako hodinu úplne uzavreli. Presné okolnosti nehody vyšetrujú. 

V aute sa počas nehody nachádzal aj tento pes. Reaguje na meno Pablo. Je dosť možné, že zviera odplavil prúd a stále žije. Majitelia budú vďační za akúkoľvek informáciu. 

Zdroj: TV JOJ

Pozrite si reportáž o Hričovskom kanáli, v ktorom našli nielen niekoľko áut ale aj ľudské pozostatky:

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:10 Noviny TV JOJ
05:55 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:00 Nové bývanie
05:50 Kinosála
06:00 Miláčikovo
05:30 Kutyil s.r.o. II.
06:05 Kutyil s.r.o. II.
06:40 Hotelová inšpekcia XIV.
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Mopsík k zulíbání
07:45 Cesta za králem trollů
09:40 Cesta za snem