Prokurátora Šantu aj senát súdu strážia počas pojednávania ochrankári

Prokurátora Šantu aj senát súdu strážia počas pojednávania ochrankári

Žalujúci prokurátor Ján Šanta okomentoval prebiehajúce pojednávanie v kauze Zmenky, Vypovedal Marian Kočner embed kód
BRATISLAVA / Svedok obžaloby a niekdajší priateľ obžalovaného Mariana Kočnera Peter Tóth bude pokračovať výpoveďou v kauze Zmenky. Podľa informácií TV JOJ sa prísne bezpečnostné opatrenia, ktoré sa týkajú celého procesu sa týkajú aj prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Jána Šantu, ktorý Kočnera s Ruskom žaluje pre falšovanie zmeniek. Opatrenia platia aj pre samotný senát súdu.

Jána Šantu už v pondelok na pojednávanie spolu so sudcami priviezli ochrankári autami priamo do stráženého areálu väznice. Tam bez kontaktu s verejnosťou prešli priamo do pojednávacej miestnosti sprevádzaní ozbrojenou ochranou. Ide o ochrankárov ministerstva vnútra.  Ide o ochrankárov Úrad pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR, a je to služba Po­licajného zboru, ktorá je priamo riadená ministrom vnútra SR. Zaisťuje osobnú bezpečnosť napríklad aj prezidenta SR. Jeho Odbor špeciálnej ochrany je vytvorený pre potreby ochrany Špeciálnej prokuratúry a Špecializovaného trestného súdu. Ďalej zabezpečuje špeciálne činnosti pre delegácie, napr. ostreľovačov a zásahové skupiny.

Chránia ich aj v pojednávacej miestnosti.

Prokurátor Šanta sa počas obednej prestávky síce prešiel po okolí Justičného palácu. Sprevádzali ho ale traja ochrankári. Sudcov novinári mimo pojednávacej miestnosti nemohli stretnúť. 

​Peter Tóth sa v pondelok do pojednávacej miestnosti dostal zadným vchodom bez možnosti kontaktu s verejnosťou. Tento svedok o to nemal ani záujem. Jeho zabezpečenie realizovali policajti. Na pojednávaní počas prestávky a pred prípravou výsluchu Tóth s novinármi nekomunikoval. Nereagoval ani na žiadne otázky. 

V prípade vypovedal aj bývalý príslušník SIS a niekdajší kamarát Mariana Kočnera. Súd z jeho výpovede vyčlenil verejnosť. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

10:50 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
10:50 Letecké katastrofy XIV.
12:10 Profesionáli II.
13:10 Simpsonovci IX.
10:25 Nákupné maniačky
11:55 Pod povrchom
13:00 Ochrana svedkov V.
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Bob staviteľ XV. - XVIII.
12:00 Maxipes Fík
10:15 Red Dog - psí legenda
12:05 To nejsi Ty
14:05 Za hranici