Prokurátora Šantu aj senát súdu strážia počas pojednávania ochrankári

Prokurátora Šantu aj senát súdu strážia počas pojednávania ochrankári

Žalujúci prokurátor Ján Šanta okomentoval prebiehajúce pojednávanie v kauze Zmenky, Vypovedal Marian Kočner embed kód
BRATISLAVA / Svedok obžaloby a niekdajší priateľ obžalovaného Mariana Kočnera Peter Tóth bude pokračovať výpoveďou v kauze Zmenky. Podľa informácií TV JOJ sa prísne bezpečnostné opatrenia, ktoré sa týkajú celého procesu sa týkajú aj prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Jána Šantu, ktorý Kočnera s Ruskom žaluje pre falšovanie zmeniek. Opatrenia platia aj pre samotný senát súdu.

Jána Šantu už v pondelok na pojednávanie spolu so sudcami priviezli ochrankári autami priamo do stráženého areálu väznice. Tam bez kontaktu s verejnosťou prešli priamo do pojednávacej miestnosti sprevádzaní ozbrojenou ochranou. Ide o ochrankárov ministerstva vnútra.  Ide o ochrankárov Úrad pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR, a je to služba Po­licajného zboru, ktorá je priamo riadená ministrom vnútra SR. Zaisťuje osobnú bezpečnosť napríklad aj prezidenta SR. Jeho Odbor špeciálnej ochrany je vytvorený pre potreby ochrany Špeciálnej prokuratúry a Špecializovaného trestného súdu. Ďalej zabezpečuje špeciálne činnosti pre delegácie, napr. ostreľovačov a zásahové skupiny.

Chránia ich aj v pojednávacej miestnosti.

Prokurátor Šanta sa počas obednej prestávky síce prešiel po okolí Justičného palácu. Sprevádzali ho ale traja ochrankári. Sudcov novinári mimo pojednávacej miestnosti nemohli stretnúť. 

​Peter Tóth sa v pondelok do pojednávacej miestnosti dostal zadným vchodom bez možnosti kontaktu s verejnosťou. Tento svedok o to nemal ani záujem. Jeho zabezpečenie realizovali policajti. Na pojednávaní počas prestávky a pred prípravou výsluchu Tóth s novinármi nekomunikoval. Nereagoval ani na žiadne otázky. 

V prípade vypovedal aj bývalý príslušník SIS a niekdajší kamarát Mariana Kočnera. Súd z jeho výpovede vyčlenil verejnosť. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

13:55 Ľadové kráľovstvo
15:55 NOVÁ ZÁHRADA
16:55 NA CHALUPE
15:00 INKOGNITO
16:20 INKOGNITO
17:20 Slečna na stráženie
15:05 Skutočný génius
16:05 Áno, šéfe! USA IV.
17:00 Áno, šéfe! USA IV.
15:05 Ruby z dúhy I.
15:25 Strážca vesmíru Roger
15:35 Zabi nudu!
14:55 Martin a Venuše
16:50 Skleněné peklo
18:35 Mámy na nože