Záchranky budú mať nového lídra. Spoločnosť Falck sa rozhodla zo Slovenska stiahnuť

Záchranky budú mať nového lídra. Spoločnosť Falck sa rozhodla zo Slovenska stiahnuť

BRATISLAVA / Od decembra bude postupne končiť platnosť licencií na prevádzku záchranných služieb. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou preto vyhlásil súťaž na nových poskytovateľov. A to v čase, kedy sa zo Slovenska rozhodol stiahnuť najväčší poskytovateľ - spoločnosť Falck.

Miesto spoločnosti Falck podľa zverejneného oznamu o víťazných firmách zaberie jediná firma. Life Star Emergency, ktorá získala 107 záchranných staníc, čo je rovnaký počet ako má Falck. Tender, kde vo výberovej komisii podľa denníka SME sedeli ľudia prepojení na majiteľa víťaznej firmy preveruje ministerstvo zdravotníctva.

"Uvedené výberové konanie bolo plne v kompetencií Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Na základe medializovaných informácií však ministerstvo konštatuje, že zvažuje podanie trestného oznámenia na neznámeho páchateľa v uvedenej veci," uviedla Zuzana Eliášová, hovorkyňa ministerstva zdravotníctva SR. "Všetci členovia komisie boli vymenovaní na základe odbornosti, skúseností a nezaujatosti. Ako vyplýva z výsledkov výberového konania, všetky stanice záchrannej zdravotnej služby sú pokryté a urgentná zdravotná starostlivosť je plne zabezpečená na celom Slovensku," informovala Erika Kováčiková, ÚDZS. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:00 Panelák
05:35 DIVOKÉ KONE II.
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:10 Prvé oddelenie
05:30 Profesionáli III.
06:10 NAŠI II.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
06:25 Nanga Parbat
08:20 Milosrdné lži
11:05 Adolf Eichmann