Začiatok školského roka bude na cestách v Bratislave rušný. Vodiči MHD chystajú štrajk

22.08.2019 11:18 Noviny.sk Slovensko

Začiatok školského roka bude na cestách v Bratislave rušný. Vodiči MHD chystajú štrajk

BRATISLAVA / Vodiči MHD oznámili ďalší štrajk. Tentokrát sa bude konať ale v Bratislave a rozhodne ním nepotešia ani jedného vodiča. Konať by sa podľa ich plánu mal práve v prvý školský deň, a to 2. septembra. Hoci štrajk nebude celodenný už teraz je jasné, že ráno to dopravu poriadne skomplikuje.

Vodiči mestskej hromadnej dopravy v Bratislave chystajú na pondelok 2. septembra v čase od 04:00 - 07:00 výstražný štrajk. "Tento štrajk je pre nevyhovujúce pracovné podmienky vodičov a negarantované sociálne istoty zamestnancov Dopravného podniku Bratislava," uviedol predseda odborov Autošofér v DPB Jozef Hitka. Počet štrajkujúcich vodičov zatiaľ nie je známy, táto ich aktivita však zasiahne všetky linky. Niektoré nebudú premávať vôbec, v iných prípadoch budú premávať len niektoré spoje.

Predseda odborov už pred pár týždňami vyzýval vedenie DPB na riešenie viacerých problémov s tým, že ak sa situácia nezmení vyhlásia výstražný štrajk. Odborom prekáža predovšetkým údajné šikanovanie vodičov, neplatná kolektívna zmluva alebo nedávny nakúp 11 starých autobusov. Za kľúčové takisto považujú odbory vytvorenie nového pracovného poriadku v DPB, ktorý má zabezpečiť lepšie postavenie vodičov v rámci podniku.

"Týmto sa ospravedlňujeme obyvateľom a návštevníkom Bratislavy za to, že mnohé spoje MHD nebudú premávať a žiadame ich o pochopenie situácie našich zamestnancov. Uvedomujeme si, že sme financovaný z peňazí daňových poplatníkov a preto chceme službu pre obyvateľov vykonávať zodpovedne a kvalitne. Ale náš zamestnávateľ DPB nám to neumožňuje. Bojujeme aj za Vás, za kvalitnejšie a kultúrnejšie cestovanie," dodal Hitka v stanovisku odborov.

Pozrite si reportáž o žene, ktorá vo svojom voľnom čase šoféruje MHD:

Zdroj: noviny.sk/sita

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
18:35 C.S.I.: Kriminálka New York VIII.
19:30 ŽREBOVANIE
19:40 TIPOS INFO
18:55 Súdna sieň
20:10 Tlkot srdca
21:00 C.S.I.: Kriminálka New York VIII.
19:20 Bob staviteľ XV. - XVIII.
19:35 Volám sa Caillou V.
20:00 Ferdo Mravec
18:40 Andy Summers - Autobiografie
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: Všechny prachy světa
22:35 Bavme se o sexu