Po nehode vlaku v Trnovci nad Váhom už obnovili jednu koľaj. Porucha ráno ale nastala v Senci

11.07.2019 10:08 Noviny.sk Slovensko

Po nehode vlaku v Trnovci nad Váhom už obnovili jednu koľaj. Porucha ráno ale nastala v Senci

Archívna reportáž
embed kód
TRNOVEC NAD VÁHOM /SENEC / Po vykoľajení nákladného vlaku železničiari oznámili, že v úseku Tvrdošovce - Šaľa je doprava obnovená. Vlaky ale premávajú zatiaľ len po jednej koľaji. Situáciu vo štvrtok ráno ale skomplikovala porucha vedenia v Senci. Niektoré spoje nahradila autobusová doprava.

Vlaky v Trnovci nad Váhom už jazdia po jednej koľaji, no len rýchlosťou 30 km/h.. Doprava tu bola od utorka rána ochromená potom, čo sa nákladný vlak  naložený plechmi vykoľajil.  Mimo koľajiska skončili 4 vagóny, náklad sa rozsypal po okolí. Časti z vagónov ležali aj dvadsať metrov od nich.  Strašný buchot bol, normálne dom triaslo, bolo to cítiť," opísal udalosť obyvateľ obce. Doprava v tomto úseku bola nahradená autobusovou. Informovala o tom Železničná spoločnosť Slovensko. 

​Po dvoch dňoch je už doprava teda obnovená.  "Jednoduché to v najbližších dňoch nebude, do konca týždňa sa druhá koľaj určite neopraví," uviedlo ZSSK.

Situáciu skomplikovala porucha v Senci

Hoci sa situácia v Trnovci ako tak vyriešila, vlakovú dopravu vo štvrtok ráno skomplikovala porucha trakčného vedenia v Senci. "Vlaky v úseku Nové Zámky - Bratislava budú meškať od 10-50 minút," informovali skoro ráno. 

Niektoré vlaky úplne odriekli a ľudia museli použiť autobusovú dopravu. Po pár hodinách poruchu odstránili a doprava bola znova obnovená. 

Viac záberov z nehody vlaku v úseku Tvrdošovce - Šaľa nájdete vo videu TU:

Zdroj: noviny.sk/ZSSK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PROSTŘENO
05:10 NOVÁ ZÁHRADA
05:50 DEDIČSTVO
07:20 Panelák VIII.
05:15 Súdna sieň
05:55 Hoď svišťom
06:40 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:20 On je fakt boží!
08:10 Altamira
09:55 Vášeň mezi řádky